• 2024 04 26

Negyeddöntők a férfi kosárlabda bajnokságban

Fotó: Falco KC

A férfi kosárlabda bajnokság negyeddöntőinek második összecsapásai után három párharcban már eldőlni látszik a továbbjutás, egyben viszont döntetlen az állás.

A címvédő Falco KC Szombathely 97-80-ra győzött a Körmend otthonában a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének keddi, második mérkőzésén. A szombathelyiek fölényére jellemző, hogy mind a négy negyedet megnyerték, és mivel a párharc első meccsén is győztek, már csak egy siker választja el őket az elődöntőbe jutástól.

A Sopron KC hazai pályán 94-77-es sikerrel kiegyenlített az alapszakasz-győztes Szolnoki Olajbányász ellen. A mezőny legeredményesebb játékosa a házigazdák amerikai irányítója, Jon Elmore volt 36 ponttal.

A Szeged idegenben is nyert az Atomerőmű ellen a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének keddi, második mérkőzésén. A 18 órakor kezdődött mérkőzés az első negyed után félbeszakadt, mert a heves zivatar miatt beázott a paksi sportcsarnok. A csapatok csaknem két és fél óra elteltével folytathatták a játékot, az idegenlégiósai által vezetett vendégek végül könnyedén nyertek.

Az Alba Fehérvár házigazdaként 114-105-re legyőzte a DEACot. A mezőny legeredményesebb játékosa a fehérváriak amerikai-nigériai légiósa, Zaid Hearst volt 34 ponttal, amelyből 24-et az első félidőben dobott.

férfi kosárlabda bajnokság, negyeddöntő, 2. mérkőzések:
Atomerőmű SE - Naturtex-SZTE-Szedeák 69-92 (22-24, 18-32, 14-22, 15-14)
    Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 a Szedeák javára.

Egis Körmend - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-97 (15-23, 19-21, 20-24, 26-29)
    A párharc állása: 2-0 a Falco KC javára.

Sopron KC-Szolnoki Olajbányász 94-77 (15-12, 32-33, 20-15, 27-17)
    A párharc állása: 1-1.

Alba Fehérvár-Debreceni EAC 114-105 (24-17, 31-23, 22-23, 37-42)
    A párharc állása: 2-0 az Alba Fehérvár javára.