• 2024 04 25

Döntőben a Szekszárd

Két év szünet után újra bajnoki döntőben az Atomerőmű KSC

Sima, tizenöt pontos győzelmet aratott az Atomerőmű KSC Szekszárd az Uni Győr MÉLY-ÚT ellen, így 2018. után újra bejutott a bajnoki döntőbe.

A Szekszárd pénteken bejutott a női kosárlabda NB I fináléjába, mivel a párharc második mérkőzésén 90-75-re verte a vendég Győr együttesét. A KSC-ből ezúttal hatan is két számjegyű dobóteljesítményt nyújtottak. A hazaiak a félidőre már 14 pontos előnyben voltak, a harmadik negyedben ezt további öttel növelték, így az utolsó tíz percben már csak tartaniuk kellett az előnyöket, amely sikerült is az Európa Kupa fináléjára készülő csapatnak.

Női kosárlabda NB I,  elődöntő, 2. mérkőzés: Atomerőmű KSC Szekszárd - UNI Győr-MÉLY-ÚT 90-75 (20-16, 26-16, 20-15, 24-28)
    A párharc végeredménye: 2-0 a Szekszárd javára

A másik ágon a címvédő Sopron Basket és az Aluinvent DVTK Miskolc csap össze, abban a párharcban a Soproni csapat vezet 1-0-ra.