• 2024 05 01

Ott lesz a vb-n a női kézilabda válogatott

Másodikra 29 gólos győzelem Olaszország ellen

Az első mérkőzésen elért 46-19-es győzelme után nem volt kérdéses a magyar női kézilabda válogatott továbbjutása az Olaszország elleni vb-selejtezőben.

Az első öt percben volt szoros a visszavágó, ezen időszak alatt egyik csapat sem szerzett előnyt, 4-4 volt ekkor. A folytatásban jelentőset javult a magyarok védekezése, és a pályaválasztói jogukról lemondott olaszok a félidő hátralévő részében mindössze egyszer találtak be. A fordulás után sem csökkent a mieink lelkesedése és mivel az ellenfél egyre kevesebb ellenállást tanusított Elek Gábor taktikai variációk gyekorlására fordította a mérkőzés hátralevő részét. Ez alatt is megmaradt a magyar csapat eredményessége és végül összesítésben 56 gólos differencia alakult ki a két válogatott között. Kettős győzelemmel jutott ki tehát a magyar válogatott a 25. női világbajnokságra, melynek december 2-19. között Granollers, Barcelona, Llíria, Castellón és Torrevieja ad otthont.