• 2024 04 25

Két magyar arany Plovdivban

Remekeltek a magyar birkózók Bulgáriában

Mindhárom szakág részére megrendezték, de idén csak a magyar női birkózók vettek részt a Dan Kolov-emlékverseny a bulgáriai Plovdivban, ahonnan öt éremmel tértek haza.

Az olimpiai kvalifikációs tornák miatt kevesebben indultak a vártnál, de a mieink számára fontos erőfelmérő volt ez. Ami alapján úgy tűnik, hogy egyre inkább lendületbe jönnek a magyar birkózó hölgyek.

Az Eb ezüstérmes Németh Zsanett újra jó formában versenyzett, nemcsak hogy aranyérmes lett a 76 kilogrammosok között, hanem megválasztották a viadal legjobb külföldi birkózójának.

A junior Eb-bronzérmes Dollák Tamara szintén győzni tudott, ő az 59 kilósok kategóriában.

Ezüstérmet vehetett át Szabados Noémi (65 kg), míg bronzot nyert Bulgáriában Szekér Szimonetta (53) és Galambos Ramóna (57) is.

Egy hét múlva Varsóban kezdődik az Európa-bajnokság, amelyen a most szereplők közül Németh Zsanett és Galambos Ramóna lesz érdekelt.