• 2024 04 26

Elhalasztott bajnokavatás a férfi Extraligában

Szépített a Kaposvár a fináléban

A Kaposvár 3-1-re nyert a Pénzügyőr vendégeként a férfi röplabda Extraliga döntőjének harmadik összecsapásán szombaton, így folytatódik a párharc.

A Kaposvár edzője azt nyilatkozta a bajnoki döntő második elvesztett meccse után, hogy amíg van meccs, addig van remény is. Vagyis küzdenek tovább. Ennek pedig szombaton meg is lett az eredménye. Hiszen az alapszakaszban és rájátszásban eddig hibátlan Pénzügyőr elszenvedte első vereségét a hazai bajnokságban. Ezzel pedig nem dőlt al az aranyérem sorsa. A házigazda budapestiek hiába nyerték simán az első szettet, a másik háromban mindig elrontották a végjátékot, így a vége 3-1 lett a somogyiaknak. Folytatás kedden Kaposváron.

Férfi Extraliga, döntő, 3. mérkőzés: LV Sport Pénzügyőr SE-Fino Kaposvár 1-3 (20, -23, -22, -15)
-----------------------------------------------------------
a legeredményesebb játékosok: Kovács Z., Reffatti 14-14, illetve Horváth K. 17, Melnyikov, Makarov 12-12, Ujacsi 11
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Pénzügyőr javára.