• 2024 04 25

Minden negyeddöntő 3-1-re áll az Erste Ligában

Az UTE és a Vasas győzelme az "életben maradást" jelentette

A negyedik mérkőzéseket játszották a csapatok vasárnap az Erste Liga negyeddöntőiben, melyek eredményeként mind a négy párharc 3-1-re áll.

Az UTE kétszeri hosszabbítást követően bizonyult jobbnak a DEAC-nál Bodo 86. percében szerzett góljával, így megúszva a söprést "életben maradt" és 3-1-re szépített. A MAC és a Ferencváros találkozója is hosszabbításban dőlt el, a sorozatban másodszor. A zöld-fehérek szereztek vezetést, majd fordított a MAC, ám a Fradi ugyanezt tette a harmadik harmad első felében. Pár perccel később ismét egyenlített a pályaválasztó így döntetlen volt a találkozó rendes játékidejében. A ráadásban épphogy elhagyta a játékidő a 65 percet, amikor Versteeg lővése kaput talált, amivel egy győzelemre került a Fradi a továbbjutástól. Az erdélyi rangadón két 3-0-ás harmadot produkált a Csíkszereda, amivel a legnagyobb különbségű győzelmet aratta a negyeddüntők negyedik mérkőzéseinek tekintetében, és megszerezte harmadik győzelmét a párharcban. A Vasas viszont a túlélésért korcsolyázott ki a jégre a 3-0-ra vezető Brassó ellen, és gól nélküli első harmad után magabiztos győzelemmel várhatja az ötödik mérkőzést.

Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzések:
UTE-DEAC 3-2 (0-0, 2-1, 0-1, 0-0, 1-0) - kétszeri hosszabbítás után
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1, a DEAC javára.
MAC HKB Újbuda - FTC-Telekom 3-4 (1-1, 1-0, 1-2, 0-1) - hosszabbítás után
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1, az FTC javára.
Gyergyói Hoki Klub (romániai) - Sport Club Csíkszereda (romániai) 3-7 (3-1, 0-3, 0-3)
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1, a Csíkszereda javára.
Opten-Vasas HC - Corona Brasov Wolves (romániai) 5-2 (0-0, 2-1, 3-1)
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1, a Brassó javára.