• 2024 04 25

Ledolgozható hátrányba került a Ferencváros a nyolcaddöntőben

A második félidő közepén még vezetett a Fradi

A Ferencváros 22-19-re kikapott a montenegrói Buducnost Podgorica otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, vasárnap.

Kemény játék jellemezte a mérkőzés első perceit, ami a montenegrói csapat otthonában nem ritka, ennek eredményeként több volt a hiba és kevesebb gól. Jól küzdött a Fradi és az első félidő kétharmadáig tartotta az első percek után megszerzett egygólos előnyét. A 20. perc után azonban megtorpant a vendég csapat és 6-1-re elvesztette az első játékrész hajráját. A folytatásban a Ferencváros percről percre közeledett riválisához, olyannyira, hogy a félidő derekára már a magyaroknál volt az előny, 14-16 állt az eredmlnyjelzőn. Ám megint az első félidő végéhez hasonlatos hajrába kezdtek a montenegróiak, és 8-3-as végjátékkal három gólos előnyt szereztek a jövő szombati visszavágóra.