• 2024 04 25

Kettős magyar győzelem 1000 méteren!

Liu Shaolin Sándor arany-, Liu Shaoang ezüstérmes

Kettős magyar sikerrelé ért véget az 1000 méteres döntő a Rövidpályás gyorskorcsolya világbajnokságon.

Már a döntő első köreiben is ez volt a sorrend, ám kisvártatva a fiatalabbik Liu-fivér vuisszacsúszott a negyedik helyre. Liu Shaoang nem adta fel azonban és féltávnál már az élen állt. Ezután a verseny elején a világklasszis testvérpár közé ékelődött orosz Jelisztratov és francia Lepape már nem tudott beleszólni az első két helyért szóló versenybe, amely nem ért véget előzés nélkül. Liu Shaolin Sándor megelőzte öccsét, és 2016 után másodszor állhatott a dobogó legfelső fokára világbajnokságon. Az akkori 500-as táv trónjára ülhetett fel, most az ezres bajnoka lett. Liu Shaoang másodszor állhatott dobogóra a dordrecht-i vb-n, az 500 aranyérme mellé begyűjtötte a középső táv második helyét. A nők versenyében Jászapáti Petra révén a kisdöntőben voltunk érdekeltek. Petra a rajt után a negyedik helyre csúszott vissza, ám szívós versenyzéssel végül a második, összesítésben a hetedik lett. Az A döntőt a verhetetlen holland Suzanne Schulting nyerte, csakúgy mint tegnap a legrövidebb és a leghosszabb távot.