• 2024 03 29

Jégkorong Erste Liga - Egyenlített a Brassó

Visszajött az alapszakasz-győztes

Az alapszakaszgyőztes Brassó nagy csatában 3-2-re nyert a vendég Csíkszereda ellen a jégkorong Erste Liga döntőjének második mérkőzésén, így az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharca 1-1-re áll.

A keddi 0-3 után most már a 67. másodpercben betalált a házigazda, ám a szünet előtti utolsó percben 18 másodperc alatt fordított a társbajnok Szereda. Jack Combs immár 17. gólját ütötte a rájátszásban, tovább javítva így a ligarekordot. A fordulást követően egyenlített a Corona, amely a meccs derekán visszavette a vezetést. A folytatásban három emberelőnyt is kihagytak a vendégek, így nem tudták hosszabbításra menteni a meccset.
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc szombaton folytatódik Csíkszeredában.

Erste Liga, döntő, 2. mérkőzés: Corona Brasov Wolves (romániai)-Sport Club Csíkszereda (romániai) 3-2 (1-2, 2-0, 0-0)
gólszerzők: Gliga (2.), Klempa (25.), Fowlie (32.), illetve Becze (20.), Combs (20.)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-1