• 2024 04 26

Kétszeri hosszabbítás után egalizált a MAC

A Brasso és a DEAC elhúzott, a Gyergyó egyenlített

A negyeddöntők második mérkőzéseivel folytatódott az Erste Liga, a négy párharcból csak az erdélyi rangadón egyenlített az első összecsapás után hátrányban lévő csapat.

Hallatlanul izgalmas és szinvonalas találkozók sora írta tovább az idei Erste Liga történetét. Az erdélyi alakulatok mérkőzésén idén először tudott nyerni a vendég csapat. A Csíkszereda tegnapi hosszabbításos győzelmét hasonló körülmények között egyenlítette ki a Gyergyó. A szerdai találkozón is ötöt ütött a Vasasnak a Brassó, csakógy, mint kedden az első összecsapás alkalmával, ezúttal négy ellenében. A budapestiek szerezték meg a vezetést a gólgazdag meccsen, ám a hazaiak fordítottak, hogy aztán a záróharmad második felében biztosítsák be győzelmüket a döntetlen közeli mérkőzésen. A DEAC a közéspső játékrészben nyújtott eredm,ényes játékának köszönhette, hogy másodszor is győzni tudott az UTE elleni nyolcaddüntőjében. Hiába nyerték a lilák a másik két harmadot, csak szorossá tudták tenni a vereségüket. A MAC a második hosszabbításban szerezte meg a győzelmet a Fradi ellen, egyenlítve ki ezzel kettejük párharcát. A zöld-fehérek két góllal elhúztak a találkozó elején, majd hosszabbításra mentették a meccset, miután a második harmadban fordított a MAC. Végül a 92. percben emberelőnyben Sofron István zárta le a találkozót.

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcok fordított pályaválasztással szombaton folytatódnak.

Erste Liga, negyeddöntő, 2. mérkőzések:
Sport Club Csíkszereda (romániai) - Gyergyói Hoki Klub (romániai) 1-2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-1), hosszabbítás után
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 1-1.

DEAC-UTE 4-3 (0-1, 3-0, 1-2)
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0, a DEAC javára.

FTC-Telekom - MAC HKB Újbuda 3-4 (2-2, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1) hosszabbítás után

Corona Brasov Wolves (romániai) - Opten-Vasas HC 5-4 (2-2, 2-1, 1-1)
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0, a Brassó javára.