• 2024 04 19

Babos Tímea: párosban újabb győzelem

Nyolcaddöntőbe jutott a Babos, Kugyermetova páros

A negyedik helyen kiemelt Babos Tímea, Veronika Kugyermetova páros nyolcaddöntőbe jutott a Miamiban zajló keménypályás tenisztornán.

A magyar, orosz duó az első fordulóban az Ellen Perez, Cseng Szaj-szaj ausztrál, kínai kettőst győzte le döntő rövidítésben, 1 óra 20 perces mérkőzésen.
Az első játszmában a brékváltásokból jobban jött ki a vetélytárs, így 34 perc után vezetett Cseng és Perez. A 36 perces második felvonásban az előző versenyen összeállt Babos és Kugyermetova duó 1:1 után brékelt, majd 3:3 után ismét elnyerték ellenfelük szerváját, így 6:4-re behúzták a szettet.
A döntő rövidítésben Babosék összesen ötször brékeltek, így sikerrel vették az első kört.

WTA-torna, Miami, nők, páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Babos Tímea, Veronika Kugyermetova (magyar, orosz, 4.)-Ellen Perez, Cseng Szaj-szaj (ausztrál, kínai) 3:6, 6:4, 10-7 - döntő rövidítés