• 2024 04 18

Gulyás Michelle legjobb magyarként tizenkettedik

A lovaglás vitte el a magyarok esélyeit

A magyarok közül a legjobb eredményt elérve Gulyás Michelle a 12. helyen végzett a nők döntőjében az öttusázók világkupa-sorozatának budapesti versenyén.

Kovács Sarolta 22., Alekszejev Tamara 23., Guzi Blanka pedig 26. lett. Győzött a brit Kate French, aki nagyszerű vívással alapozta meg a sikerét: 35 ellenfele közül 31-et legyőzött.
A szerdai selejtezőt követően, melyben nyolcvanan indultak el, a legjobb 36 pénteken folytatta a küzdelmeket a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen és a Nemzeti Lovardában.
A döntő mezőnye gyorsan túlesett a 200 méteres úszáson, melyben a hazaiak közül a várakozásnak megfelelően Gulyás szerepelt a legjobban, 2:10 percen belüli eredménnyel harmadik lett. Az olimpiai kvótás Kovács kicsivel 2:11-en kívüli idővel kilencedikként zárt, míg Guzi Blanka a 19., Alekszejev Tamara pedig a 23. helyen állt az első szám után. A páston a 2016-ban egyéni világbajnok Kovács nyújtotta a magyarok közül a legstabilabb teljesítményt, 23 ellenfelét győzte le és csak 12-től kapott ki, és a bónuszvívásban plusz egy pontot szerzett egy újabb győzelemmel. Ezzel vívásban ötödikként végzett és összesítésben is ezt a pozíciót foglalta el. Alekszejev 19, Gulyás 18, Guzi 13 asszót nyert meg, előbbi a bónuszvívásban még három pontot szerzett, utóbbi kettő viszont nem tudott javítani addigi eredményén. A lovaglás előtt Gulyás a 11., Alekszejev a 14., Guzi pedig a 29. helyen állt.
A harmadik szám egyik magyarnak sem sikerült, a legtöbb pontot, 259-et Guzi szerezte, de ez is messze volt a 300-as maximumtól. Kovács, aki a közvetlen élcsoportban állt, egy darabig hibátlanul haladt, de a hármas ugrásnál az első két akadályról lehúzott egy-egy rudat, majd a vége előtt volt egy ellenszegülése is, illetve ehhez jött még időtúllépés. Hasonlóan járt Gulyás is, aki jó lovaglással az első tíz közül várhatta volna a kombinált számot, de neki is ellenszegült a lova háromszor is, emiatt az ideje is szinten kívüli volt. Alekszejev akadályverésekkel és ellenszegüléssel ment végig a pályán.
Kovács Sarolta a kilencedik helyre esett vissza, míg Gulyás a 17., Alekszejev a 20., Guzi pedig a 26. pozícióból kezdte meg a négy lövészettel megszakított 3200 méteres futást, melyben Gulyás tudott előrelépni, mégpedig az egész mezőny negyedik legjobb eredményével öt helyet.
Az olimpiai kvalifikációs sorozatban ranglistapontokat adó világkupák közül tavaly csak a februári, kairói versenyt tudták megrendezni, a többit - Szófiában, Budapesten, illetve a döntőt Szöulban - március végén törölték. A vk most, több mint egy év szünet után a budapesti versennyel folytatódott.

Öttusa vk, női döntő:
1. Kate French (brit) 1403 pont
2. Joanna Muir (brit) 1388
3. Gintare Venckauskaite (litván) 1362
...12. Gulyás Michelle 1325 pont (úszás: 2:09.26 perc/292 pont, vívás: 18 győzelem/17 vereség/0 bónuszpont/208 pont, lovaglás: 247 pont, lövészet-futás: 12:02 perc/578 pont)
...22. Kovács Sarolta 1290 (2:11.21/288, 23/12/1/239, 257, 13:14/506)
23. Alekszejev Tamara 1279 (2:18.45/274, 19/16/3/217, 253, 12:45/535)
...26.Guzi Blanka 1264 (2:15.06/280, 13/22/0/178, 259, 12:33/547)

Szombaton a férfiak döntőjét rendezik meg, melybe ugyancsak négy magyar - Demeter Bence, Kardos Bence, Bereczki Richárd és Marosi Ádám - jutott be. A vk vasárnap a vegyes váltóval zárul.