• 2024 04 25

Brassó-Csíkszereda az Erste Liga döntőjében

Az előbbi 1-3-ról, az utóbbi hosszabbításban nyerte az elődöntő hatodik meccsét

A Brassó bejutott a jégkorong Erste Liga döntőjébe, miután úgy nyert 5-3-ra az elődöntő hatodik felvonásán, hogy a záró harmadban négy gólt ütött, így 4-2-vel diadalmaskodott a párharcban. A fináléban az SC Csíkszereda lesz az ellenfele, míg a magyar bajnoki cím az FTC-Telekom csapatáé lett.

A DEAC és a Brassó gól nélküli ötödik meccse után (hosszabbításban nyerte meg a találkozót az erdélyi csapat), ezúttal már négy perc után betaláltak a vendégek. A hazaiak még az első harmad vége előtt egyenlíteni tudtak, sőt a másodikban kettő góllal megléptek ellenfelüktől. Ez az előny azonban nem nyugtathatta meg a debrecenieket, ugyanis volt már a párharcban egy olyan hazai meccsük, ahol 5-2-ről veszítettek. És meg is ismétlődött a történelem, csakúgy, mint a negyedik találkozón, a hatodikon is négy gólt ütött a Brassó a záró harmadban, amivel megnyerte a párharcot és csatlakozott a Csíkszeredához a döntőben. Amely a Ferencvárost legyőzve jutott oda, méghozzá úgy hogy mindhárom hazai mérkőzését egy góllal nyerte meg, amiből kettőt hosszabbítással. Az egyiket a hatodik meccs alkalmával. Bővelkedett fordulatokban a csütörtöki találkozó, hiszen a hazaiak már két perc elteltével kétgólos előnyben voltak, ám a Fradi nem esett össze, és szépített az első játékrészben. A második harmad is csíki góllal kezdődött, azonban a zöld-fehérek ismét felzárkóztak, majd a harmadik húsz percben egyenlíteni tudott. A hosszabbításban aztán tizenkét percet kellett várni a döntésre, a Csíkszereda bírta jobban az idegek csatáját és döntőbe jutott az Erste Ligában.

Erste Liga, elődöntő, 6. mérkőzés:
DEAC-Corona Brasov Wolves (romániai) 3-5 (1-1, 2-0, 0-4)
A párharcot 4-2-es összesítéssel a Brassó nyerte.

Sport Club Csíkszereda (romániai) -FTC-Telekom 4-3 (2-1, 1-1, 0-1, 1-0) - hosszabbítás után
A párharcot 4-2-es összesítéssel a Csíkszereda nyerte.

(Fotó: SC Csíkszereda)