• 2024 03 28

Négy között az OSC és a Szolnok is

Eurokupa visszavágók után

Győztes első meccsek után a visszavágókat rendezték a negyeddöntőben magyar együtteseknek a vízilabda Eurokupában. Az OSC és a Szolnok is kiharcolta a továbbjutást.

Az OSC bejutott a legjobb négy közé a férfi vízilabda Eurokupában: a magyar csapat a negyeddöntő szerdai visszavágóján ugyan 12-10-re kikapott a spanyol Sabadell vendégeként, de az első mérkőzésen aratott 17-11-es sikerének köszönhetően biztosan lépett tovább. Az elődöntőben - amelyet április 3-án és 10-én rendeznek - Varga Dániel együttesének ellenfele a görög Vuliagmeni lesz.

Férfi Eurokupa, negyeddöntő, visszavágó: Sabadell (spanyol)-OSC 12-10 (3-5, 3-2, 3-1, 3-2)
a magyar csapat gólszerzői: Manhercz, Burián 2-2, Bundschuh, Salamon, Erdélyi, Tóth M., Csacsovszky, Ubovic 1-1
    Továbbjutott: az OSC, 27-23-as összesítéssel.

A Szolnok azután került a legjobb négy közé, miután a szerdai visszavágóján 10-10-es döntetlent játszott hazai medencében a szerb Radnicki Kragujevac együttesével, ami az idegenbeli kétgólos sikerét követően továbbjutást ért.  Az elődöntőben - amelyet április 3-án és 10-én rendeznek - a Tisza-parti együttes a szerb Crvena zvezda és az orosz Dinamo Moszkva párharcának továbbjutójával találkozik.

Férfi Eurokupa, negyeddöntő, visszavágó:  Szolnoki Dózsa-Radnicki Kragujevac (szerb) 10-10 (3-4, 4-3, 2-1, 1-2)
   a magyar csapat gólszerzői: Nagy Á., Konarik, Angyal, Szeghalmi 2-2, Jansik D., Pijetlovic
    Továbbjutott: a Szolnok, 24-22-es összesítéssel.