• 2024 04 27

A Brassó egyenlített, a Csíkszereda a döntő kapujában

5-2-es előnyről veszített a DEAC a 4. meccsen

Erdélyi csapat győzelmét hozta az Erste Liga mindkét elődöntőjének negyedik mérkőzése.

A DEAC-Brassó párharcban nem volt hazai győzelem az első három összecsapáson, és ez a sorozat vasárnap sem szakadt meg. Bár a negyedik találkozón sokáig úgy tűnt, hogy a DEAC megszerzi harmadik sikerét, ám a vendég brassóiak hiába voltak háromgólos hátrányban a második harmad elején, a záró játékrészt már előnyben kezdték. Győzelmüket egy üreskapus góllal biztosították be, és 2-2-re egyenlítettek összesítésben. A Ferencváros azonban nehéz helyzetbe került a másik ágon, hiszen másodszor is kikapott a Csíkszereda otthonában. A budapestiek kétszer is vezettek a negyedik találkozón, ám a hazaiak jól hajráztak, és 3-1-re elhúztak a két csapat párosmeccsén.

Erste Liga, elődöntő, 4. mérkőzés:
DEAC - Corona Brasov Wolves (romániai) 5-7 (4-2, 1-4, 0-1)
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-2.

Sport Club Csíkszereda (romániai) - FTC-Telekom 3-2 (0-1, 1-1, 2-0)
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-1 a Csíkszereda javára.

(Fotó: DEAC)