• 2024 04 18

OSC és Szolnok előny a vízilabda Eurokupában

Magabiztos OSC előny

Az OSC Budapest együttese 17-11-re legyőzte hazai pályán a Sabadellt a férfi vízilabda Euro Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. míg a A Szolnoki Dózsa két góllal nyert a szerb Kragujevac vendégeként.

A magyar együttes az előző körben simán ütötte ki francia ellenfelét, de arra senki sem számított, hogy ilyen biztos győzlmet hoz majd a szerda este a spanyol Sabadell ellen. A vendégek a meccs elején 2-0-ra vezettek, és az első negyed végén is megtartottak egy gólt a fórból. A második etapban volt 2-4 is az állás, de innen az OSC fordított és a félidőben már Varga Dániel csapat vezetett 7-4-re. Aztán a fordulás után már öt góllal is elhúzott az OSC és ugyan egyszer 10-8-ra visszakapaszkodott a Sabadell, a vége magabiztos siker lett. Az OSC 17-11-re nyert és kedvező helyzetből várhatja a párharc visszavágóját.

Férfi Eurokupa, negyeddöntő, első mérkőzés: OSC-CN Sabadell (spanyol) 17-11 (2-4, 5-0, 3-4, 7-3)
a magyar csapat gólszerzői: Manhercz 4, Csacsovszky, Erdélyi 3-3, Burián, Tóth M. 2-2, Salamon, Sziládi, Hárai 1-1

A Szolnoki Dózsa kemény meccset vívott a szerb Kragujevac vendégeként, de remek harmadik negyedjének köszönhetően győzött, így kedvező helyzetből várhatja az egy hét múlva esedékes hazai visszavágót.

Férfi Eurokupa, negyeddöntő, első mérkőzés: Radnicki Kragujevac (szerb)-Szolnoki Dózsa 12-14 (1-3, 5-3, 3-6, 3-2)
a magyar csapat gólszerzői: Szeghalmi, Nagy 3-3, Filipovic, Angyal 2-2, Schmolcz, Konarik, Kovács, Pijetlovic 1-1