• 2024 04 25

Fucsovics a nyolc közé jutott Dubajban

A negyeddöntőben Andrej Rubljov következik

Fucsovics Márton a szerb Dusán Lajovic ellen győzött, így újabb fordulót ment Dubajban.

A magyar teniszező újra bizonyította, hogy képes annyira stabil játékra, hogy rendre magabiztosan tud győzni magasabban jegyzett ellenfeleivel szemben. Lajoviccal egy héten belül másodszor találkozott Fucsovics és másodszor győzött a világranglista 26.-ja ellen. Méghozzá az első játszmát lehengerlő játékkal hozta, két break, és 6-1, 27 perc alatt. A folytatásban összeszedte magát a szerb és elég volt neki, hogy Marci egyszer botlott adogatóként, máris egyenlíteni tudott megtartva az egy break-előnyt. A döntő játszmában Fucsovics tette ugyanezt, 2-2-nél breakelt és a három szettben mindössze egyetlen adogatójátékot elveszítve, szűk két óra alatt jutotrt a nyolc közé. Az amerikai Fritz ellen mindössze négy játékot elveszítve továbbjuto Andrej Rubljov lesz Marci ellenfele, akivel két hete élete első ATP500-as döntőjében találkozott utóljára, ahol minimális különbséggel maradt alul.

Dubai Duty Free Tennis Championship ATP500 tenisztorna, Dubaj, Egyesült Arab Emirátusok, nyolcaddöntő:
Fucsovics Márton (44.) - Dusan Lajovic (szerb, 26.) 6:1, 4:6, 6:4

(Fotó: dubaidutyfreetennischampionships.com)