• 2024 04 23

Egyenlített a Csíkszereda az FTC ellen

Ismét győzött a DEAC

A társbajnokok csatájában ezúttal a Csíkszereda győzött a DEAC pedig tovább szárnyal az Erste Liga elődöntőjében.

A Sport Club Csíkszereda John Combs mesterhármasával 5-1-re nyert a tavalyi társbajnok FTC-Telekom otthonában a jégkorong Erste Liga elődöntőjének második mérkőzésén. Hiába vezetett Pavuk góljával az FTC, 29 másodperc múlva egyenlített a Szereda, Alekszandr Logyinov lövésével. A második harmad legelején Combs szerezte meg az első gólját, aztán a meccs felénél ütött még egyet, a záró felvonásban pedig mesterhármasig jutott. A Csíkszereda a meccs végén lőtt még egyet az üres kapupa is, így alakult ki az 5-1-es végeredmény. A párharc állása pedig 1-1.

A DEAC a hajrában szerzett három góllal 6-3-ra nyert az alapszakaszgyőztes Brassó otthonában. A Debrecen az alapszakaszban mind a négyszer alulmaradt riválisával szemben, az elődöntőben viszont rögtön elvette a pályaelőnyt. A szerdai találkozó ugyanúgy kezdődött, mint a keddi: az első harmad második felében dupláztak a hajdúságiak. Aztán szépített, majd egyenlített az alapszakasz győztes, 3-3-ra állt a meccs két harmad után. Az 56. percben ismét vezetett a DEAC, és a Brassó ezután hiába kockáztatott, újra vereséget szenvedett.  A párharcok szombaton folytatódnak, Debrecenben, illetve Csíkszeredában.