• 2024 04 16

Továbbjutott a Szekszárd, kiesett a DVTK

Felemás nap a női Európa Kupában

A Szekszárd győzött és továbbjutott, a DVTK kikapott, így kiesett a női kosárlabda Európa Kupa nyolcaddöntőjében.

A Szekszárd 13 ponttal legyőzte a francia Hainaut Basket csapatát a női kosárlabda Európa Kupa keddi nyolcaddöntőjében. Az NB I alapszakaszát harmadik helyen záró tolnaiak a törökországi Kayseriben kialakított buborékban léptek pályára a francia bajnokság utolsó előtti helyezettje ellen, amely hétpontos rohammal kezdte a találkozót. A negyed végére közelebb zárkózott a szekszárdi együttes, amely a nagyszünetre már átvette a vezetést (28-26). Az utolsó hét percig szoros találkozó hajrájában nyújtott jó teljesítményével az Atomerőmű végül magabiztos különbséggel biztosította helyét a legjobb nyolc között. A párharc egy mérkőzésen dőlt el, a győztes Szekszárd pedig a csütörtöki negyeddöntőben folytatja szereplését, ugyancsak Kayseriben.

A DVTK 80-57-re kikapott a házigazda Valenciától, ezzel búcsúzott. Az NB I alapszakaszát negyedik helyen záró miskolciak a Spanyolországban kialakított buborékban léptek pályára a favorit hazaiak ellen, akik már az első negyed végére 11 pontos előnyt dolgoztak ki. A második játékrészben ugyan ötpontosra faragta hátrányát a miskolci gárda, ám a nagyszünet után ismét a spanyol csapat akarata érvényesült, így végül 23 pontos különbséggel győzött.

női Európa Kupa, nyolcaddöntő:
Atomerőmű KSC Szekszárd-Hainaut Basket (francia) 66-53 (13-15, 15-11, 14-13, 24-14)
    a Szekszárd legjobb dobói: DeWanna Bonner 26 pont, Erica McCall 13, Goree Cyesha 10

Valencia (spanyol)-Aluinvent DVTK Miskolc 80-57 (21-10, 15-20, 19-12, 25-15)
    a DVTK legjobb dobói: Medgyessy Dóra 17 pont, Keyona Hayes 15