• 2024 04 20

Előny volt a hazai pálya a Brassónak

Nem sikerült a Vasas-bravúr

A Vasas 0-3-ról egyenlített, ám a Brassó nyerte a hetedik meccset az Erste Liga negyeddöntőjében, így elődöntős.

Óriási tettet hajtott végre a Vasas azzal, hogy azután késztette hetedik mérkőzésre az alapszakasz győztesét, miután éppenhogy bejutott a rájátszásba. Hátmég úgy, hogy 0-3-ról tette azt. Ennek ellenére a Brassó bizonyította, hogy miért érdemes a bajnokság első szakaszát az élen befejezni. A kiélezett helyzetben a hazai pálya extra előnye ismét megmutatkozott, hiszen a budapestieknek másodszor is Erdélyben kellett volna nyerniók, ahhoz, hogy a lehető legnagyobb hátrányról fordítsanak. És közel is álltak hozzá. A gól nélküli első harmad után 2-0-ra elhúzott a hazai csapat a párharc döntőjében, ám a Vasas erejét mutatja, hogy egyenlíteni tudtak a piros-kékek. Másfél perccel a vége előtt még döntetlen volt az állás, ám Gliga előnyhez juttattta a Brassót, majd Valchar egy üres kapus góllal bebiztosította a győzelmet a hazai győzelmet. Mutatja a párharc kiálezettségét, hogy a  harmadik idényében először rájátszásba jutott Vasas egymaga annyi győzelmet ért el a playoffban, mint a korábban kiesett három másik csapat, a MAC HKB Újbuda, az Újpest és a Gyergyói HK összesen.
Az elődöntőben Brassó (1. kiemelt) és a DEAC (4.), valamint a két társbajnok, az FTC-Telekom (2.) és a Sport Club Csíkszereda (3.) találkozik egymással. Az első összecsapásokat kedden rendezik.

Erste Liga, negyeddöntő, 7. mérkőzés: Corona Brasov Wolves (romániai) - Opten-Vasas HC 4-2 (0-0, 2-1, 2-1)
A párharcot 4-3-as összesítéssel a Brassó nyerte.

(Fotó: Corona Brassó)