• 2024 04 25

Vereség az elődöntőben Dubajban

Pontosabbak voltak a kínaiak

Babos Tímea vereséget szenvedett orosz páros társával a dubaji WTA-torna elődöntőjében. Igaz ez az eredmény a vadonatúj duó számára így is előremutató.

A 36 perces első játszma nyitányaként a kínai kettős elnyerte Babosék adogatását, de innen még sikerült egyenlíteni. A magyar-orosz duónak volt bréklabdája később is, azonban ezzel nem sikerült élniük, nem úgy a kínaiaknak.

A második felvonásban Babos és Kugyermetova brékkel kezdett, majd 3:1-re is vezetett. A hatodik gémben az orosz játékos  elveszítette adogatását, de még így is megvolt a vezetés, a hajrában azonban a kínai duó pontosabb volt és 5:4 után elnyerték Kugyermetova adogatását, majd 6:5-re fordítottak, végül 7:5-re nyertek a másfél órás meccsen.

WTA-torna, Dubaj, női páros elödöntő: Hszü Ji-fan, Jang Csao-hszü (kínai)-Babos Tímea, Veronika Kugyermetova (magyar, orosz, 5.) 6:3, 7:5