• 2024 03 29

Fucsovics már a nyolc között Dohában

Hátrányból kellett fordítania a magyarnak

A második mérkőzésén a Wawrinkat búcsúztató dél-afrikai Harrist búcsúztatta Fucsovics Márton a dohai Qatar ExxonMobil Open-en.

Marci a verseny meglepetésembere ellen az utóbbi időben rá jellemző stabil adogatójátékkal kezdte a mérkőzést, ám a selejtezőből érkezett Harris is eképpen dolgozott a másik oldalon. Várható volt, hogy az első botlás döntő lehet a játszmában, és ez sajnos Fucsovicsot érte el 3-3-nál. A dél-afrikai élt is a break-előnnyel és megnyerte az első játszmát. A második szettben nem termett babér fogadó oldalon, a rövidítésben pedig a magyar koncentrált jobban és egyenlített. A döntő játszma aztán merőben mást hozott, mint az első kettő. Fucsovics bombarajtot vett és kétszer is elvette ellenfele adogatását, amivel 4-0-ra elhúzott, ahonnan már nem volt visszaút Harris számára, így a magyar juott a legjobb nyolc közé Dohában. A negyeddöntőben a Gasquet ellen játék nélkül továbbjutó orosz Rubljovval találkozik Fucsovics, egy héten belül másodszor, hiszen egymás ellen játszották a rotterdam-i tenisztorna döntőjét vasárnap. Íme itt a visszavágás esélye...

Qatar ExxonMobil Open ATP tenisztorna, Doha, Qatar, 1. forduló, nyolcaddöntő:
Fucsovics Márton (ATP 46.) - Lloyd Harris (dél-afrikai, 80.) 4:6, 7:6 (7-5), 6:2