• 2024 04 27

Papírforma szerint alakulnak az elődöntők a röplabda bajnokságban

Nemsokára elődöntők

A nőknél a negyeddöntők zajlanak a női Extraligában és két párharcban már csak egy győzelem hiányzik a jobbik félnek a végső sikerhez. A férfiaknál lassan lezárul az alapszakasz.

A hölgyeknél idén először választhattak a vezetőedzők, hogy ki szeretnének ellenfelül. Nos Németh Szabolcs választása úgy tűnik tökéletes volt, hiszen a Nyíregyháza vezetőedzője a DVTK-ra szavazott. Csapata pedig a negyeddöntő második meccsén is győzött riválisa ellen, ezúttal idegenben.  A szabolcsiak ezzel egy győzelemre kerültek a legjobb négy közé jutástól. A párharc harmadik mérkőzését vasárnap rendezik Nyíregyházán.

Diósgyőri VTK-Fatum Nyíregyháza 0-3 (-15, -13, -13). Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 a Nyíregyháza javára.

Hasonlóan áll a Békéscsab is, amely 3-1-re nyert a Szent Benedek RA a saját negyeddöntős párharcában. A párharc harmadik mérkőzését hétfőn rendezik Békéscsabán.

Szent Benedek RA - Swietelsky-Békéscsabai RSE 1-3 (-22, 15, -17, -21). Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 a Békéscsaba javára

A listavezető Pénzügyőr 3-2-re nyert a Kaposvár otthonában. A fővárosiak 12 mérkőzés után is veretlenek, és pontot is csak második alkalommal veszítettek.

Fino Kaposvár-LV Sport Pénzügyőr SE 2-3 (26, -22, 22, -18, -13)

Utolsóként a Kazincbarcika biztosította helyét a férfi röplabda Extraliga elődöntőjében, miután az alapszakasz csütörtöki játéknapján 3-0-ra legyőzte vendégét, a Kecskemétet.  Ezzel kialakult a március közepén induló rájátszás párosítása: a Kazincbarcika a veretlenül listavezető Pénzügyőrrel, míg a Kaposvár a MAFC-cal csap össze a döntőbe kerülésért.

Vegyész RC Kazincbarcika-Kecskeméti RC 3-0 (17, 20, 13)