• 2024 04 26

Kiesett a címvédő a Magyar Kupában

Kettős emberhátrányban szenvedett vereséget a Honvéd Zalaegerszegen

A címvédő Budapest Honvéd kettős emberhátrányban futballozva hosszabbításban 2-1-re kikapott a Zalaegerszeg vendégeként, így kiesett a labdarúgó Magyar Kupa szerdai nyolcaddöntőjében.

Klemenz kiállítása után, aki utolsó emberként szabálytalankodott, már a 10. percben emberhátrányba került a Budapest Honvéd Zalaegerszegen, azonban mégis a vendégek szereztek vezetést Gazdag büntetőjéből. A fordulás után Futács büntetőből egyenlített, de a 10 emberrel küzdő címvédő ezután sem játszott alárandelt szerepet a találkozón. Sőt azután sem, amikor a kapuból kifutó és a büntetőterületen kívül kezező Tujvelt is kiállították. A Honvéd hosszabbításra mentette a meccset, ami Koszta Márk fejesgóljával dőlt el. Igaz a Honvéd végig küzdött az egyenlítésért és erre volt is esélye, de az egyébként jól bíráskodó Németh Ádám a 119. percben nem adott meg egy jogosnak tűnő büntetőt a Honvéd számára. A kispetiak kiesésük után már csak a bajnoki bentmaradásra koncentrálhatnak a maradék 11 fordulóban.

A bajnokságban jól álló Paksi FC is kiesett, miután kikapott hazai pályán 4-2-re az élvonalbeli pontvadászatban a kiesés elől menekülő Budafoktól. A vendégeknél Alen Skribek mesterhármast ért el, a csatár az első két találatával egyenlített, a harmadikkal pedig már a vezetést is megszerezte csapata számára, a végeredményt Zsóri Dániel állította be a rendes játékidő hosszabbításában.

Az MTK Budapest 4-1-re nyert a Tállya KSE vendégeként, sikerével pedig elbúcsúztatta az utolsó versenyben lévő harmadosztályú csapatot.

Az Újpest FC idegenben búcsúztatta a bajnokságban második helyen álló Puskás Akadémiát, a lila-fehérek meglepetésgyőzelmet arattak a bajnoki tabella második helyezettje ellen.

Az élvonalbeli Kisvárda 1-0-ra nyert a másodosztályú Haladás vendégeként. A Kisvárda ellenfele a negyeddöntőben a címvédő Budapest Honvédot búcsúztató Zalaegerszeg lesz.

A Debreceni VSC - Varga József 121. percben szerzett góljával - 2-1-re legyőzte a hozzá hasonlóan másodosztályú Siófokot. A hazaiak a 91. percig vezettek, amikor a Siófok a Pávkovics kiállítása utáni szabadrúgásból Gaál révén kiegyenlített. A hosszabbítás 121. percében Varga József fejesével jutott tovább a Loki.

MOL Magyar Kupa, nyolcaddöntő: ZTE FC-Budapest Honvéd 2-1 (0-1, 1-1, 2-1) - hosszabbítás után

Gólszerzők: Futács (51. – 11-esből), Koszta (97.) ill. Gazdag (32. – 11-esből)
Kiállítva: Klemenz (10.), Tujvel (76.)

Paksi FC-Budafoki MTE 2-4 (2-3)

Gólszerző: Nagy R. (1–0) a 15., Skribek (1–1) a 25., Gévay (2–1) a 34., Skribek (2–2) a 38., Skribek (2–3) a 45., Zsóri (2–4) a 90+2. percben

Tállya KSE (NB III)-MTK Budapest 1-4 (0-2)

Gólszerző: Nyitrai (75. – 11-esből), ill. Prosser (19.), Bíró B. (26. – 11-esből), Dimitrov (47.), Kanta (51. – 11-esből)

Puskás Akadémia FC-Újpest FC 1-2 (0-1)

Gólszerző: Joao Nunes (82.), ill. Tallo (45+2. – 11-esből), Beridze (83.)

Szombathelyi Haladás (NB II)-Kisvárda Master Good 0-1 (0-1)

Gólszerző: Navratil (24.)

Debreceni VSC (NB II)-BFC Siófok (NB II) 2-1 (1-0, 1-1, 1-1) - hosszabbítás után

Gólszerző: Tischler (10.), Varga J. (122.) illetve Gaál B. (90+1.) perc
Kiállítva: Pávkovics (90.)