• 2024 04 19

Kaposvári vereség a Challenge-kupa első elődöntőjében

Magabiztos Alba Blaj győzelem

A Kaposvár sima, 3-0-s vereséget szenvedett Marosvásárhelyen az Alba Blaj vendégeként a női röplabda Challenge Kupa elődöntőjének első, szerdai összecsapásán.

Szasa Nedeljkovics elégedetlensége teljesen érthető volt az Alba Blaj-Kapovár találkozó nagyobb részében. A magyar együttes mestere joggal tette szóvá, hogy a vendégek meglehetősen halványan játszottak önmagukhoz képest is. Ez pedig meghatározta a női Challenge-kupa elődöntőjének képét. A Marosvásárhelyen rendezett találkozón a házigazda román gárda nagyon pontosan játszotta a saját játékát és ezzel biztosan nyerte meg a nyitó szettet. Mer hiába kezdett jól a Kaposvár, de az első felvonás közepén elbizonytalanodott és a hét pontos játszma közepi hazai előny tetemes lett a szett végére. 25-13 lett a játszma végeredménye. A balázsfalvai együttes ugyan csak 2011-ben alakult, de azóta fokozatos és dinamikusan építkeztek, hiszen voltak már Bajnokok Ligája négyes döntő résztvevők is, és rendszeres szereplői a nemzetközi kupák végjátékának. Ami jól megmutatkozott a második felvonásban, hiszen ennek az elején Tálasék öt ponttal is vezettek, azonban az előny fokozatosan párolgott el. A szett vége pedig ismét a házigazdáké volt. Akik a jelentős hátrányból magabiztos előnyt építettek a játszma végére, hét ponttal megnyerve azt. Az utolsó szettben aztán csak az elején volt partiban a magyar gárda, majd azt is elvesztette 25-18-ra. Az Alba Blaj végül 3-0-ra nyerte az elődöntő első meccsét. Gyökeres fordulat ugyan nem várható a visszavágón, de hogyha a kaposvári női együttes nemcsak tudása negyedét, hanem akár az egészet is kihasználja, akkor egy győztes búcsú is elképzelhető a nemzetközi kupaküzdelmektől. Igaz a történelmi tett így is történelmi tett. Hiszen magyar női gárda még sohasem volt négy között a Challenge-kupában. Ezt már senki sem veheti el a Kaposvártól.