• 2024 04 20

Tatabányán is győzött a Schaffhausen

Kilencedszer sem tudott győzni a magyar csapat az Európa Ligában

Kilencedik, a svájci Kadetten Schaffhausen elleni mérkőzése után is pont nélküli maradt a Grundfos Tatabánya a férfi kézilabda Európa Liga idei sorozatában.

Más volt a motiváció a két csapat számára, a svájciak még versenyben voltak a továbbjutásért a mérkőzés előtt, míg a Tatabánya első győzelme megszerzéséért lépett pályára. A hazaiak kezdtek jobban szinte minden vendég gólra kettővel válaszoltak, így 8-4, 10-5, 12-6 állt az eredményjelzőn. A Császár és Bartók góljaira alapozó Schaffhausen a félidő végére azonban faragni tudott hátrányából így háromgólos tatabányai vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok. A folytatásban eleinte nem változott a játék képe, azonban egyre többször emberhátrányban kényszerült védekezni a Tatabánya. Ennek eredményeként, meg a svájciak védekezésének feljavulása okán, támadásban vesztett hatékonyságából a magyar csapat, így a vendégek a második félidő derekán utólérték vendéglátóikat. Sőt, a hajrában már három góllal vezettek is. A magyar időkérés során mozgósította maradék energiáit a Tatabánya, az utolsó percben az egyenlítésért támadhattak Ancsinék, azonban nem jártak sikerrel, így kilencedik alkalommal is vereséget szenvedtek az Európa Ligában.