• 2024 04 20

Kaposvári előny a férfi röplabda Magyar Kupa elődöntőjében

Biztos hazai siker

A Kaposvár hazai pályán 3-0-ra legyőzte a Kecskemétet a férfi röplabda Magyar Kupa elődöntőjének hétfői első mérkőzésén.

Amíg a nőknél négyes döntőt rendeznek a röplabda Magyar Kupában, addig a férfiak oda-visszavágós párharcban döntik el a továbbjutás kérdését, az egyik oldalon már ez el is dőlt, hiszen a címvédő Pénzügyőr SE legyőzte a Kazincbarcikát a másik ágon, így jövő vasárnap a Ludovika Arénában a döntőben a budapesti csapat ellenfelét keresték hétfő este.

A Kaposvár és a Kecskemét idén már kétszer játszott egymás ellen, mind a kétszer a somogyiak győztek és nem történt ez másként hétfőn sem. Az első szett szoros csatája után a Kaposár a második és harmadik játszmában már az elején biztos előny épített ki és ezt megtartotta a hajráig. A Kaposvár három szettben 79 perc alatt győzött 3-0-ra, így a jatéka alapján magabiztosan készülhet a jövő szerdai visszaágóra.

férfi röplabda Magyar Kupa,  elődöntő, 1. mérkőzés: Fino Kaposvár-Kecskeméti RC 3-0 (22, 20, 20)

a legeredményesebb játékosok: Makarov 14, Bögöly 13, Melnyikov, Veleckij 10-10, illetve Argilagos Sogo 20, Gebhart 10