• 2024 04 19

Nem sikerült az újabb bravúr az MVFC Berettyóújfalunak

Kikapott a magyar futsal bajnok a Benficától

Kikapott a Berettyóújfalu utsal Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében Lisszabonban a Benfica ellen, így kiesett.

A Berettyóújfalunak két idegenbeli bravúr után a harmadik már nem jött össze. Miután a novemberi első fordulóban 4-3-ra győzött a georgiai Tbiliszi State University otthonában, majd január 16-án a ciprusi Omonia Nicosia vendégeként 2-0-ra diadalmaskodott, a nyolcaddöntőben a Benfica ellen idegenben kellett volna egy kisebb csodát tennie, ami nem sikerült. A házigazda uygansi már a találkozó elején két gyors gólt szerzett, így a magyar együttesnek kellett volna kezdeményeznie, de az ellenfél agresszív játékát csak a félidő második felében sikerült lelassítani. A szünet után a magyar bajnok áttért a vészkapus játékra, azonban a kockáztatás sem jött be. A Benfica minvégig dominált és fölényes győzelemmel került be a Final Eightbe, vagyis a nyolcas döntőbe, amelyet Minszkben rendeznek április 28. és május 3. között.

Futsal Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő: Benfica (portugál) - Mezei-Vill FC Berettyóújfalu 5-0 (2-0)