• 2024 04 26

Raonic megállította Fucsovicsot

Ott volt a magyar lábában az előző két ötszettes meccs

Fucsovics Márton négy szettben kikapott a 14. helyen kiemelt kanadai Milos Raonictól pénteken az ausztrál nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában.

Az eddigi két mérkőzésen összegyűjtött 8 őra 12 perc, amit Fucsovics teniszezéssel töltött az idei Australian Openen előrevetítette, hogy újabb hasonló hosszúságú csatát nehezen bírna minőségi játékkal a magyar klasszis. És rögtön a mérkőzés elején látszott, hogy maratoni összecsapás lehet a Raonic elleni is a harmadik fordulóban. Mindkét teniszező remekül adogatott, és semmi nem mutatott arra, hogy egyikük hat játékkal megnyerheti a játszmát, meg sem álltak a felek a rövidítésig. Ott aztán a kanadai nyerte az első öt labdamenetet, és már nem engedte ki a kezéből a játszmát. A második szettben Fucsovicsé lett a meccs első break-je, ám ezt rögtön visszaadta, így minden az első felvonás jegyében folytatódott, nagy előny egyik fél oldalán sem jelent meg. 5-5 után a magyar nehezen, hat egyenlő után nyerte saját adogatójátékát, majd a gyakorlatilag a semmiből 40:15-re elhúzott fogadóként a következő game-ben, és első játszmalabdáját érvényesítve egyenlíteni tudott. Ezzel újabb kereken 2 órát tett hozzá Marci az eddig pályán töltött idejéhez. A fordulat 2-2-nél jött el a harmadik játszmában. Ekkor Fucsovics semmire vesztette el saját adogatójátékát, ami után a kanadai négy játékot nyert zsinórban. Marcin egyre jobban urrá lett a fáradtság nem csak a lábakban, hanem koncentrációban is, ami után a negyedik felvonásban is vesztett két game-t adogatóként és 1-4-ről már nem volt visszaút. Győzelmével Milos Raonic lépett a negyedik fordulóba, Fucsovics Márton pedig búcsúzni kényszerült az év első Grand Slam tornáján.

A mérkőzés összefoglalóját ide kattintva érhetik el.

Grand Slam, Australian Open, Melbourne, férfi egyes, 3. forduló, (a 16 közé jutásért):
Milos Raonic (kanadai, ATP 14.) - Fucsovics Márton (55.) 7:6 (7-2), 5:7, 6:2, 6:2