• 2024 04 26

Bejutott a legjobb 16 közé az FTC a Magyar Kupában

Kora délután továbbjutott minden első osztályú klub

A Magyar Kupa nyolcadik fordulójának kora délutáni mérkőzésein továbbjutottak az első osztályú csapatok.

A Ferencváros nehezen nyert 2-1-re nyert idegenben a másodosztályú Dorog ellen, de bejutott a legjobb 16 közé. A bajnoki címvédő tavaly ebben a körben búcsúzott, ezúttal Baturina fejesével szerzett vezetést, majd a fordulás után egy öngóllal nőtt az előnye. A 75. percben szépítettek a hazaiak büntetőből. A pocsék állapotú pályán végül az FTC győzött és a Vasas-Fehérvár párharc győztesével találkozik majd két hét múlva.
 A Puskás Akadémia 3-0-ra nyert a harmadosztályú Hódmezővásárhely ellen, még úgyis, hogy a 35. perctől emberhátrányban játszott. A Budafok kiütéses sikerrel jutott tovább a Dunavarsány ellen. Meglepetés is született, hiszen a harmadosztályú  Tállya KSE a kiejtette az NB II-es Kaposvárt búcsúztatta. A Tállya úgy nyert 5-3-ra, hogy a félidőben még kétgólos hátrányban volt, de a fordulást követően kevesebb mint negyed óra alatt négy gólt szerzett.

A debreceni csapatok csatáját a DVSC nyerte idegenben. Taksony–Siófok mérkőzés pedig fél órás késéssel kezdődött, mert nem volt felvonalazva a pálya.

Magyar Kupa, 8. forduló, eredmények:

Taksony (NB III)–BFC Siófok (NB II) 1–4  (Elek B. 47., 59. – az elsőt 11-esből, Hajnal 68., Kecskés 89.) A mérkőzés

Csákvár (NB II)–Paksi FC 2–3 (Madarász 2., Sejben 63., ill. Gévay 6., Sajbán M. 12., Szakály D. 44.)

Debreceni EAC (NB II)–Debreceni VSC (NB II) 1–2 (Sidibe 62. –11-esből, ill. Bévárdi 23., Tischler 50.)

Dorogi FC (NB II)–Ferencváros 1–2 (Girsik 75. –11-esből, ill. Baturina 21., Nagyházi 55. –öngól)

Dunavarsány (Pest I.)–Budafoki MTE 0–11 (Romic 12., Szabó M. 28. 38., 43., Zsóri 46., 65., Ihrig-Farkas 55., 57., Khiesz 79., Lőrinczy 88., Kulcsár K. 90+1.)

Hódmezővásárhelyi FC (NB III)–Puskás Akadémia FC 0–3 (Plsek 13. –11-esből, Kiss. T. 47., Nagy Zs. 84.) – Kiállítva: Hadzsiev 35. (Puskás Akadémia)

III. Kerületi TVE (NB III)–Budapest Honvéd 1–3 (Remili 22., ill. Gale 13., Bőle 38., Traoré 40.)

Kazincbarcika (NB II)–MTK Budapest 1–4 (Kovács M. 47. ill. Mezei 38., 63., Varga R. 70., Prosser 72.)

Soroksár (NB II)–Kisvárda 1–2 (Pászka 8., ill. Ötvös 16., Horváth Z. 26.)

Tállya KSE (NB III)–Kaposvári Rákóczi FC (NB II) 5–3 (Ondó 53., 85., Tóth Sz. 55., Serecin 61., Szegedi 65., ill. Balázs Zs. 30., 32., Szarka 90+2.)

Pécsi MFC (NB II)–Szombathelyi Haladás (NB II) 0–1 (Dragóner 87.)

FC Ajka (NB II)–Mezőkövesd 1–2 (Szűcs K. 36., ill. Pillár 39., Martic 76.)