• 2024 04 18

Szabó Szebasztián: Második arany Kazanyban

A győri úszó ismét győzött az Európa-bajnokságon

Szabó Szebasztián aranyérmet nyert 50 méter gyorson a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján. A 25 éves magyar versenyző - aki szerdán 100 méter pillangón diadalmaskodott - a legjobb idővel került a fináléba, ahol egyéni csúccsal győzött.

Szerda után csütörtökön is aranyérmet nyert Szabó Szebasztián a kazanyi rövidpályás úszó Európabajnokságon. A győri úszó miután 100 méter pillangón győzött szerdán a kontinensviadalon, egy nappal később is felállhatott a dobogó legmagasabb fokára. Ezúttal nem a megszokott számban, hiszen Szabó az 50 méter gyorson utasított maga mögé mindenkit és egyéni csúcsát 15 századdal megjavítva, 20.72 másodperces idővel győzött.

Az ideje mindössze négy századdal maradt el Lobanovszkij Maxim 2019-es országos rekordjától. Szabó önmaga, és a magyar küldöttség második érmét szerezte Kazanyban.

férfi 50 m gyors, 1. SZABÓ SZEBASZTIÁN 20.72 másodperc
2. Lorenzo Zazzeri (Olaszország) 20.84
3. Pawel Juraszek (Lengyelország) 20.95

Szabó az egyetlen magyar érmet nyerte csütörtökön, azonban két másik döntőben is érdekeltek voltak a magyar versenyzők. Jakabos Zsuzsanna negyedik lett női 200 méter pillangón. A női 200 méter hát fináléjában Szabó-Feltóthy Eszter szintén a negyedik lett, míg Burián Katalin ugyanitt a hetedik helyen végzett.

...7. BURIÁN KATALIN 2:07.09

Az elődöntősök közül Milák Kristóf a legjobb idővel jutott döntőbe 200 méter pillangón több mint fél másodperccel megelőzve az összetettben második bolgár Ivanovot. Kós Hubert 200 méter vegyesen pedig új egyéni csúccsal az ötödik helyen kvalifikált a pénteki döntőbe. Pádár Nikoletta 100 méter gyorson ugyan a 15. helyen végzett