• 2024 04 27

Negyedszer kapott ki a Szolnok

A listavezető Legia az utolsó negyedbeli remeklésével győzött a Tisza-parton

A férfi kosárlabda Európa-kupa H-csoportjában szereplő szolnokiak első mérkőzésüket megnyerték ugyan, ám utána három vereség következett a sorozatban a számukra...

Ezúttal az eddig százszázalékos lengyel Legia volt az "olajosok" ellenfele és az előzmények fényében bravúr lett volna a hazai győzelem. Ennek ellenére erre minden esélye megvolt a piros-fekete alakulatnak hiszen az első két harmadot, ha minimális különbséggel is, de megnyerte a vendéglátó, amivel a nagyszünetben négy pont volt az előnye. A kiélezett mérkőzés záróharmadára is megmaradt ez a különbség. Az utolső tíz perc viszont nagy fordulatot hozott, a lengyelek 12-0-ás rohammal kezdtek, amire a Szolnoknak nem volt válasza. A hétpontos vendéggyőzelem eredményeként tovább nőtt a különbség a tabellán a két csapat között. A Szolnok jövő héten romániában, a CSM Oradea vendégeként fejezi be a sorozatot.

FIBA férfi kosárlabda Európa-kupa, csoportkör, 5. forduló, H csoport:
Szolnoki Olajbányász-Legia Warszawa (lengyel) 68-75 (15-13, 19-17, 17-17, 17-28)
A magyar csapat legjobb dobói: Badzim 16, Cummings 14, Cakarun 11, Subotic 10

(Fotó: FIBA)