• 2021 11 27

Golovin Vlagyimir kihirdette a női válogatott keretét

Franciaországi felkészülési mérkőzésekkel készül az együttes a decemberi világbajnokságra

A válogatott november 22-én találkozik újra, majd november 26-án és 28-án Párizsban az olimpiai bajnok Franciaország ellen játszik felkészülési mérkőzéseket a spanyolországi világbajnokság előtt.

- Huszonegy játékos tagja a keretnek, közülük tizennyolcan utaznak majd a Franciaország elleni felkészülési mérkőzésekre és a világbajnokságra – mondta el Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány. – Az eddigi két összetartás alapján a listán szereplő játékosokban gondolkozunk, Albek Annával pedig hosszú távon szeretnénk számolni, így a jobbátlövők között negyedikként ő is szerepel a névsorban.

A magyar női válogatott 21 fős kerete:
Kapusok: BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), JANURIK Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZIKORA Melinda (SG BBM Bietigheim, német)
Jobbszélsők: KOVÁCS Anett (FTC-Rail Cargo Hungaria), LUKÁCS Viktória (Győri Audi ETO), TÖPFNER Alexandra (Alba Fehérvár KC)
Jobbátlövők: ALBEK Anna (TuS Metzingen, német), KLUJBER Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), PLANÉTA Szimonetta (DVSC Schaeffler), TOMORI Zsuzsanna (Vipers Kristiansand, norvég)
Irányítók: TÓTH Eszter (Motherson-Mosonmagyaróvári KC SE), VÁMOS Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók: BORDÁS Réka (DVSC Schaeffler), SZABÓ Laura (MTK Budapest), TÓVIZI Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők: HÁFRA Noémi (Győri Audi ETO), KÁCSOR Gréta (Váci NKSE), SZÖLLŐSI-ZÁCSIK Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balszélsők: FODOR Csenge (Győri Audi ETO), MÁRTON Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), SCHATZL Nadine (Győri Audi ETO)

Szövetségi kapitány: GOLOVIN Vlagyimir
Edző: PIGNICZKI Krisztina
Kapusedző: DULEBA Norbert

Felkészülési mérkőzések
2021. november 26., péntek 21:00 Franciaország–Magyarország
2021. november 28., vasárnap 17:00 Franciaország–Magyarország

Női világbajnokság, Spanyolország, 2021. december 2-19.
Csoportbeosztás:
A-csoport (Granollers): Franciaország, Montenegró, Angola, Szlovénia
B-csoport (Llíria): Orosz Kézilabda-szövetség, Szerbia, Kamerun, Lengyelország
C-csoport (Castelló): Norvégia, Románia, Kazahsztán, Irán
D-csoport (Torrevieja): Hollandia, Svédország, Puerto Rico, Üzbegisztán
E-csoport (Llíria): Németország, Magyarország, Csehország, Szlovákia
F-csoport (Granollers): Dánia, Dél-Korea, Tunézia, Kongó
G-csoport (Castelló): Horvátország, Japán, közép- és dél-amerikai kvalifikáció 1. számú továbbjutója, közép- és dél-amerikai kvalifikáció 3. számú továbbjutója
H-csoport (Torrevieja): Spanyolország, Ausztria, közép- és dél-amerikai kvalifikáció 2. számú továbbjutója, Kína

A csoportok első 3-3 helyezettje jut a középdöntőbe.

A magyar válogatott csoportmérkőzései:
December 2., 20:30: Magyarország–Szlovákia
December 4., 20:30: Magyarország–Csehország
December 6., 20:30: Magyarország–Németország

A középdöntőben négy hatos csoportban játszanak a résztvevők (I. csoport - Granollers: A-B csoportok továbbjutói, II. csoport: C-D csoportok továbbjutói, III. csoport - Granollers: E-F csoportok továbbjutói, IV. csoport - Torrevieja: G-H csoportok továbbjutói). A középdöntő csoportok első két-két helyezettje jut a negyeddöntőbe.

A középdöntő mérkőzésnapjai: december 8., 10., 12.
Negyeddöntők (Granollers): december 14-15.
Elődöntők (Granollers): december 17.
Döntő, bronzmérkőzés (Granollers): december 19.


(Fotó: MKSZ)