• 2024 04 26

Magyar érmek az úszó világkupa első budapesti napján

Milák ezúttal ezüstérmes lett

Öt érmet, egy aranyat, három ezüstöt és egy bronzot nyertek a magyar úszók a Duna Arénában, a rövidpályás világkupa-sorozat második állomásának nyitónapján.

Kós Hubert 1.52.79-es egyéni csúccsal nyerte az első aranyérmet 200 háton a Duna Arénában zajló budapesti úszó világkupa nyitónapján. A futam másik magyarja, Telegdy Ádám is remekül hajrázott, ez viszont csak a negyedik helyhez volt elég. A hölgyeknél a 200 pillangó hozta meg az első érmet, Jakabos Zsuzsanna másodiként ért célba a svájci Ugolkova mögött. A férfi 100 pillangón két dobogósunk is volt, Milák Kristóf második, Szabó Szebasztián harmadik lett. A női 200 mellen nagy meglepetésre Békési Eszter a második helyen célba érve ezüstérmes lett. Az első napot tehát 5 éremmel zárták a magyarok.