• 2024 04 18

Döntetlen Siófokon a kézilabda Európa Ligában

Nagyot hajráztak a hazaiak

Az orosz Krasznodar ellen hazai pályán kezdte meg a női kézilabda Európa Liga csoportküzdelmeit a Siófok KC, és egy roppant izgalmas mérkőzésen döntetlenre végzett.

Izgalmas mérkőzéssel kezdődött az Európa Liga csoportköre a Siófok számára, melynek során végig futottak az erdmény után a hazaiak. A Krasznodar rögtön a mérkőzés elején gyors két góllal megadta az alaphangot, a kicsit álmosan kezdő hazaiak azonban 3-2-nél átvette a vezetést. Ezután egyik csapat sem tudott eltávolodni a másiktól. A félidő derekán 9-8-as siófoki vezetés után jött el a fordulat, ekkor három gólt dobtak zsinórban a vendégek, sőt a félidő végére három gólos előnyre tettek szert. A második játékrészben sem igazán akart összeállni a hazaiak játéka, így nem tudtak közeledni ellenfelőkhőz, hat perc után már 23-19 volt az egyetlen légióssal játszó Krasznodar előnye. Zdravko Zovkonak fel kellett ráznia csapatát, aminek hatására kezdett magára találni a címvédő és apránként dolgozta le hátrányát főleg Szikora remek védéseinek köszönhetően. Az utolsó két percben már csak egy gól volt a vendégek előnye, amit Tomorinak sikerült kiegyenlítenie, ám a pontszerzést Szikora biztosította be, azzal hogy védte az utolsó orosz próbálkozást. Ezzel a vártnál nehezebben, de pontszerzéssel kezdődött a második számú európai kupasorozat a Siófok számára.