• 2024 03 29

Az egyiknek sikerült, a másiknak nem a jégkorong bajnokságokban

A DVTK ismét kikapott hazai pályán, a Fehérvár nyert idegenben

A DVTK szlovák, a Fehérvár osztrák, míg az Erste Ligában a magyar együttesek a román csapatok ellen bizonyíthattak pénteken.

A DVTK november 15-én tudott utoljára nyerni hazai pályán, mintha erre emlékeztek volna a csarnok fényei is, amelyek lassan melegedtek be, így 40 perc késéssel indult a Jegesmedvék Trencsén elleni találkozója. A DVTK utolsó kilenc meccsét tehát elvesztette Miskolcon, igaz idegenben jobban megy a csapatnak, Trencsényben legutóbb 3-2-re győztek a piros-fehérek. Az első harmadban azonban folytatódott a rossz széria, hiszen sokáig csak Adorján védései kellettek, hogy maradjon a döntetlen. De öt és fél perccel a harmad vége előtt már ő is kevés volt, Svec góljával vezettek a vendégek az nyitó felvonás végén.

A szlovák jégkorongliga tabelláján a trencsényiek a nyolcadik, a DVTK a tizedik, még éppen rájátszást érő helyen áll, három ponttal megelőzve a Besztercebányát. Azonban a második felvonásban ennél sokkal nagyobb távolság tátongott a két együttes között. Amikor Sádeczky növelte az előnyt, még a DVTK képes volt nyomást helyezni az ellenfele kapujára, azonban a harmad vége előtt hét perccel emberhátrányból ütött gólt Rehus. De itt még nem volt vége, hiszen a Trencin szerzett még két gólt, Ackered és Valach is betalált még Adorján kapujába. Ekkor már nem az volt a kérdés, hogy folytatódik-e a rossz sorozat, hanem, hogy mennyire szenved súlyos vereséget a DVTK.

A harmadik harmad elején játszott úgy a hazai csapat, ahogy kellett volna végig a rossz széria megszakításához. Osterberg szerezte meg a DVTK első gólját a meccsen, majd Magosi ütötte be a másodikat is a vendégek kapujába, ez a találat volt egyébként a DVTK első emberhátrányos találata a szezonban. De a Dukla gyorsan ütött még egyet, így le is zárta az esetleges vitás kérdéseket. A Jegesmedvék végül 7-3-as vereséget szenvedtek, mivel a meccs végére is jutott egy gyors gólváltás. Az pedig mindent elmond a miskolci gárda teljesítményéről, hogy holtversenyben a legkevesebb gólt ütötte eddig a ligában, amin mindenképpen javítani kéne, hogy eredményesebb lehessen az alapszakasz.

Szlovák liga, alapszakasz:
DVTK Jegesmedvék-HK Dukla Trencin (szlovák) 3-7 (0-1, 0-4, 3-2)
A magyar csapat gólszerzői: Osterberg (46.), Magosi (47.), Flick (60.)

A Hydro Fehérvár AV19 ugyan hátrányba került már a második percben Innsbruckban, de A második harmadban ötször is eredményesek voltak a magyar együttes, így folytatt remek sorozatát, hiszen ezúttal 6-3-ra győzött az Osztrák ligában. A fehérváriak a tabellán továbbra is a második helyen állnak és szombaton az éllovas  szintén 62 pontos, ám hat összecsapással kevesebbet játszott Bolzano vendégei lesznek.

Osztrák liga (ICE), alapszakasz: HC Innsbruck (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19  3-6  (1-1, 1-5, 1-0)
a magyar csapat gólszerzői: Kuralt (9., 33.), Stipsicz (24.), Petan (28., 36.), Campbell (36.)

Az Erste Ligában az Újpest az 56. percben egyenlített, majd hosszabbítás után 3-2-re legyőzte a vendég Brassót. Az UTE-nak sorozatban ez a nyolcadik sikere volt. Míg a társbajnok Csíkszereda ismét legyőzte a Titánok ellen Győrben, az erdélyi együttes csütörtökön 8-3-ra diadalmaskodott, akkor Andrej Taratuhin, ezúttal pedig Becze Tihamér lőtt mesterhármast.

Erste Liga, alapszakasz:
Titánok-Sport Club Csíkszereda (romániai) 1-5 (0-3, 1-1, 0-1)
UTE-Corona Brasov Wolves (romániai) 3-2 (0-0, 0-1, 2-1, 1-0) - hosszabbítás után