• 2024 05 04

A Fradi simán verte a Gyergyót

Hosszabbításban nyert a DAB

Négy mérkőzés jutott az Erste Liga csütörtöki játéknapjára, ahol két hazai és két vendéggyőzelem született.

Sikeres erdélyi rangadók után a Ferencváros vendégeként folytatta szereplését a Gyergyói HK az Erste Ligában, azonban ezúttal nem sok babér termett neki. Az utóbbi időben formába lendülő FTC ahogy telt a mérkőzésen vált egyre eredményesebbé, és gól nélküli első harmad után egy majd két találattal nullára verte riválisát. Az ugyancsak egyre jobban játszó DAB viszont fordulatos mérkőzésen verte hosszabbítás után a Brassót. A romániai alakulat már két góllal is vezetett a második harmadban, majd a hazaiak nyolc perc alatt fordítottak, ám a záróharmad már egálról indult. Ismét a DAB szerzett vezetést rögtön a harmadik harmad elején, azonban a vendégek hosszabbításra mentették a meccset. 27 másodperc volt az extra játékból, amikor Pihlquist megszerezte a győztes gólt a hazaiaknak. Eközben a Csíkszereda Győrben vendégeskedett, és úgy tűnt, hogy az első harmad után vége a meccsnek, 4-0- volt ekkor a vendégeknek. Ám a Titánok feltámadtak, és feljöttek két gólra. A záró játékrész viszont újra a csíkiaká volt, és végül magabiztosan győztek. Ahogy a MAC is a Vasas otthonában. Az első harmad még nem hozott döntést, azután Schlekmann Márk vállalt fúszerepet a vendégek győzelmében, három góljával eldöntötte a mérkőzés sorsát.

Erste Liga, alapszakasz:
Dunaújvárosi Acélbikák-Corona Brasov Wolves (romániai) 5-4 (0-1, 3-2, 1-1, 1-0) - hosszabbítás után
FTC-Telekom - Gyergyói Hoki Klub (romániai) 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)
Titánok-Sport Club Csíkszereda (romániai) 3-8 (0-4, 3-1, 0-3)
Opten Vasas HC-MAC HKB Újbuda 2-5 (1-1, 0-2, 1-2)

(Fotó: fradi.hu)