• 2024 04 23

Győzött a Falco és a Sopron is a hazai pontvadászatban

A BL és Euroliga résztvevő is biztosan nyert e magyar bajnokságban

A nőknél teljes fordulót rendeztek vasárnap a hazai bajnokságban, míg a férfiaknál kettő volt tervben, amelyből egy elmaradt.

A Falco végig vezetve, magabiztosan győzte le a vendég Kaposvárt vasárnap a férfi kosárlabda NB I-ben.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Kaposvári KK 84-72 (20-13, 26-17, 21-21, 17-21)

Falco: Váradi 15/9, Doktor -, Benke 12/6, Bruinsma 19/9, Searcy 6. Cserék: Perl 20/3, Milosevics -, Dancsecs -, Lake 12, Kovács -.

Kaposvár: Curry 20/6, Krnjajski 3/3, Miliszavljevics 15/6, Rivers 12, Jukic 10. Cserék: Baki 3/3, Révész 4, Bogdán 5/3.

A nap másik mérkőzését, a Kecskemét-Jászberény találkozót a vendégek egyik játékosának pozitív koronavírustesztje miatt elhalasztották.

14. Jászberényi KSE 12 0 12 850 - 1252 12

A női bajnokságban a címvédő Sopron az esélyeknek megfelelően sima győzelmet aratott a BEAC vendégeként a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján. A továbbra is veretlen soproniak az első félidőben eldöntötték a meccs sorsát, 20 perc után ugyanis már 27 ponttal vezettek.  A Győr vendégként simán, 34 ponttal legyőzte a PINKK-Pécs együttesét.  A Cegléd hazai pályán kiélezett csatában, négy ponttal legyőzte a TFSE-MTK-t.

Vasas Akadémia-ZTE Női Kosárlabda Klub 86-62 (30-26, 16-16, 25-6, 15-14)
VBW CEKK Cegléd - TFSE-MTK 93-89 (27-18, 22-19, 26-28, 18-24)
PEAC-Pécs - Aluinvent DVTK 66-71 (19-18, 15-19, 11-16, 21-18)
ELTE BEAC Újbuda-Sopron Basket 52-77 (18-27, 6-24, 9-14, 19-12)
PINKK-Pécsi 424 - Uni Győr MÉLY-ÚT 63-97 (13-27, 27-27, 12-24, 11-19)