• 2024 04 19

Utolsó helyen végzett a Körmend

A harmadik volt a legszorosabb vereség

Két sima vereséggel a háta mögött, a becsületéért lépett pályára a Körmend a férfi kosárlabda Európa Kupa hollandiai buboréktornáján.

És rontotta el az első negyedet méghozzá alaposan. 8-6-ig még tartotta magát ugyan a Körmend, de utána 26-6-ra elvesztette az első tíz perc hátralévő részét. Aztán a második játékrészben nyoma sem volt a földrengésszerű betlinek, csodával határos módon a magyar csapat tizenöt pontot ledolgozott hátrányából. A folytatásban tovább küzdött a vasi gárda, és Ireland vezérletével három pontnyi távolságra megközelítette ellenfelét, 66-69 volt ekkor. Az olaszok azonban megrázták magukat, és megnyerték az utolsó tíz percet és így megnyerték a mérkőzést, és az Iraklisz mögött másodikként jutottak tovább a csoportból. A Körmend negyedikként zárt.

Férfi kosárlabda Európa Kupa, A csoport, 's-Hertogenbosch, Hollandia 3. forduló:
Reggiana (olasz)-Egis Körmend 88-79 (34-12, 16-31, 17-18, 21-18)
A magyar csapat legjobb dobói: Ireland 22, Mócsán 21

(Fotó: FIBA)