• 2024 04 20

Egy győzelem, egy vereség az Európa Ligában

A Siófok háromgólos hátrányt dolgozott le a hajrában

A címvédő Siófok idegenben győzött, míg a fiatal váciak hazai pályán szenvedtek vereséget a második számú európai kézilabda kupasorozatban

A női Európa Liga mezőnye a harmadik fordulót kezdte szombaton, melynek során a legútóbbi kiírás győztese Romániában lépett pályára. És jól is kezdett a Siófok a mérkőzésen, amit mutatott a hazaiak gyors időkérése. Meg is hozta a várt eredményt a rövid szünet a Dunarea Braila számára, összeszedettebb játékának köszönhetően három góllal meglépett a szünetre. A folytatásban öt perc alatt egyenlített a magyar csapat, ám hullámvölgy következett a játékában, amit kihasználva a hazaiak újra elhúztak három góllal, 20-17 volt ekkor. A Balaton-partiaknak sikerült rendezniük soraikat és a hajrába már két gólos előnnyel érkeztek, amit meg is tudtak őrizni a dudaszóig, megtartva győzelmükkel első helyüket a csoportban.

Női Európa Liga, csoportkör, 3. forduló, D-csoport
Dunarea Braila (román) - Siófoki KC 25–27 (14–11)

Siófok: Szikora – Horacek 6, Tomori 3, Jezic 4, Böhme, Niombla 5, Hársfalvi 3 - Csapó (k), Kiss, Juhász, Mazák-Németh, Tóth 2, Such 4, LaPos, Vezetőedző: Zdravko Zovko

„Ez a Braila egy jó csapat, ahogyan arra számítottunk, ez egy nehéz mérkőzés volt. Az első félidőben nem játszottunk jól, de a félidei változtatások bejöttek. A nyitott védekezés hatékonysága és a nagyobb rutin döntött. Szikora Melinda hajrában mutatott extra teljesítménye kulcsfontosságú volt.” - mondta Zdravko Zovko vezetőedző a csapat weboldalán.

(Fotó: siofokikc.hu)

A csoportkör mezőnyének legalacsonyabb átlagéletkorú keretével rendelkező Vác keretéből nem elég, hogy többen hiányoztak a csoport legerősebb csapata ellen, a koronavírusos megbetegedéssel küzdő Szilágyi Zoltán vezetőedző sem állhatott a kispad mellet, őt Németh András szakmai igazgató helyettesítette. Az Ikast már a mérkőzés elején teljes fordulatszámon pörgött, ami leginkább a szinte megingathatatlan védekezésén látszott, 4-0-ás kezdés után is fokozatosan növelte előnyét a rengeteget hibázó hazaiak ellen. A félideji nyolc gólos vendégvezetés ellenére sem adta fel a küzdelmet a Vác, ám nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez. A roppant erős dánok ellen önmagában is nehéz lett volna felvennie a versenyt a fiatal Duna-partiaknak, a játékukra az egész mérkőzésen jellemző pontatlansággal viszont szinte lehetetlen, így a piros-kékek nem tudták elkerülni a nagyarányú vereséget.

Női Európa Liga, csoportkör, 3. forduló, A-csoport
Váci NKSE–Herning-Ikast (dán) 26–38 (13–21)
Vác, zárt kapuk mögött. V: Ciulei, Stoia (románok)
Vác: Bukovszky – Diószegi 4, Hámori 4, Helembai F. 3, Lakatos R. 8 (3), Kácsor 2, Radosavljevic 3. Csere: Bálint A. (kapus), Szabó Laura 2 (2), Aron, Bárdy, Szondi, Szeberényi. Szakmai igazgató: Németh András

"Rengeteg ziccert és öt hétméterest is kihagytunk, valamint nem tudtunk alkalmazkodni a játékvezetői felfogáshoz sem. Nagy sebességkülönbség volt a két csapat között, és a kapusok teljesítményében is mutatkozott differencia, ez is az egyik oka volt a vereségünknek, ami szűkebb is lehetett volna hatékonyabb támadásbefejezéssel" - értékelt Németh András a mérkőzés után a klub honlapján.

A két magyar csapat aktuális ellenfele ellen folytatja a sorozatot fordított pályaválasztás mellett.