• 2024 04 19

Magyar nap a női kosárlabda kupákban

Továbbjutott a Sopron, a Cegléd és a DVTK is

A magyar csapatok napja volt a péntek, hiszen Euroliga csoportelsőséget és Európa Kupa továbbjutást is hozott a nap.

AA Sopron Basket pénteken harminc ponttal legyőzte a francia Landes csapatát a női kosárlabda Euroliga hatodik fordulójában a bourges-i buborékban, ezzel továbbra is százszázalékos. A két együttes decemberi, soproni összecsapását Gáspár Dávid vezetőedző együttese nyerte 70-59-re.
    A pénteki találkozón a Landes a hetedik percben, 10-8-nál vezetett utoljára, azt követően ellépett a Sopron, amely a második negyedben is percről percre növelte előnyét. A franciák hárompontosokkal igyekeztek csökkenteni a hátrányukat, de a nagyszünetben már 45-28-ra vezetett a magyar együttes.
    A harmadik és a negyedik játékrészben is volt egy-egy olyan négyperces szakasz, amikor csak a soproniak találtak a gyűrűbe, így végül mind a négy negyedet, illetve a mérkőzést is magabiztosan nyerték.  A Sopron az oda-visszavágó rendszerű negyeddöntőben a B csoport másodikjával, az ugyancsak francia Lyon-ASVEL együttesével csatázik majd a négyes döntőbe jutásért.

Női Euroliga, D csoport, 6. forduló (Bourges):
Sopron Basket-Landes (francia) 84-54 (19-11, 26-17, 22-14, 17-12)
A Sopron legeredményesebb játékosai: Brooks 20, Williams 18, Krajisnik 17, Határ 9

A Cegléd húsz ponttal legyőzte a török Adana BK csapatát pénteken a női kosárlabda Európa Kupa antalyai csoporttornájának harmadik fordulójában, így csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe.  A találkozó az első negyedben dőlt el, amikor a Pest megyeiek 14 pontos előnyt alakítottak ki, amit aztán a lefújásig növelni is tudtak. A magyar csapat legjobbja az amerikai Tinara Moore volt, aki 32 pontig és 16 lepattanóig jutott. A csoportban három csapat is két győzelemmel zárt, és mivel körbeverés volt, minitabella rangsorolt közöttük, ez pedig a magyaroknak és az oroszoknak kedvezett.
    A ceglédiek ezt megelőzően kedden 78-61-re kikaptak a Szpartak Moszkvától, szerdán pedig 85-66-ra legyőzték a török Hatayt.

Női Európa Kupa, 3. forduló:
    C csoport (Antalya): VBW CEKK Cegléd-Adana BK (török) 72-52 (22-8, 17-15, 16-14, 17-15)
    A csoport végeredménye: 1. Cegléd 2 győzelem/1 vereség, 2. Szpartak Moszkva (orosz) 2/1, 3. Hatay (török) 2/1 4. Adana BK 0/3

Az Aluinvent DVTK Miskolc 11 ponttal legyőzte a házigazda Ormanspor Genclik csapatát, az Európa Kupa ankarai csoporttornájának harmadik fordulójában. Az összecsapás első három negyede után döntetlen volt az állás, ám a vendégek jó hajrával a maguk javára fordították a találkozót, amelyen az amerikai Keyona Hayes a mezőny legjobbjaként 34 pontot és 19 lepattanót szerzett.
    A miskolciak kedden az izraeli Ramla csapatától 80-61-re kikaptak, de csoportmásodikként így is a nyolcaddöntőbe jutottak.
    A DVTK az eredetileg tervezett három helyett csak két meccset vívott Törökországban, a múlt héten a svéd Umea koronavírus-fertőzések miatt visszalépett.

Női Európa Kupa, 3. forduló, B csoport (Ankara): Ormanspor Genclik (török)-Aluinvent DVTK Miskolc 82-93 (23-28, 19-15, 20-19, 20-31)

A csoport végeredménye: 1. Ramla (izraeli) 2 győzelem/0 vereség, 2. DVTK 1/1, 3. Genclik 0/2

A péntek esti kérdés pedig az volt, hogy a maradék két magyar csapata egyaránt továbbjuthat-e a győri Európa Kupa buboréktornáról. Ehhez az kellett volna, hogy a házigazda zöld mezes Győr minimum 12 ponttal legyőzze a Szekszárdot. Az első félidőben még úgy tűnt, hogy ez lehetséges lesz, hiszen két ponttal vezetett a házigazda. Azonban a harmadik negyedben jött a fordítás és 10 pontos Szekszárd előnyről indult az --utolsó 10 perc. Az Atomerőmű SC végül 75-67-re győzött, és ezzel csoportlesőként jutott tovább, a Győr viszont kiesett.

A csoport (Győr): Atomerőmű KSC Szekszárd - Uni Győr MÉLY-ÚT 75-67 (18-19, 21-22, 24-12, 12-14)
Kayseri (török)-Prometej (ukrán) 106-82
A csoport végeredménye: 1. Szekszárd 3 győzelem/0 vereség, 2. Kayseri 2/1, 3. Győr 1/2, 4. Prometej 0/3