• 2024 03 29

Győzelemmel folytatta a Győr az Európa Kupában

Folytatódott a győri buboréktorna

A második mérkőzését megnyerte a Győr a női kosárlabda Európa Kupa számára hazai rendezésű csoporttornáján.

Néha a kötelező győzelmeket a legnehezebb megszerezni, de a győri női kosarasoknak csütörtökön ezzel nem volt gondjuk. Miután a házigazda kikapott az Európa Kupa nyitómeccsén a török Kayseri ellen, így Iványi Dalma együttesének kötelező volt nyernie az ukrán Prometejjel szemben, hogy megmaradhasson az esélye arra, hogy megszerezze az első két, még továbbjutó hely egyikét a csoportjában. A fehér mezes Győr az első negyed végén 10, a második után 14 ponttal vezetett ukrán ellenfelével szemben. A második félidőben pedig folyamatosan nőtt a különbség, a meccs végén 27 pont lett. A Győr 86-56-ra győzött, így még maradt esélye a továbbjutásra az utolsó pénteki Szekszárd elleni meccs előtt.

A csoport (Győr), 2. forduló: Uni Győr MÉLY-ÚT - Prometej (ukrán) 83-56 (26-16, 23-19, 17-6, 17-15)

A csoport másik meccsén a Szekszárd ismét győzött, így vezeti a kvartettet. ASzekszárd, az első negyed végéig kilencpontos előnyt harcolt ki, de a törtk ellenfele felzárkózott. A fordulás után a magyar csapat elhúzott és 62-51-ről vághatott neki az utolsó negyednek, melyben megtartotta előnyét.

Atomerőmű KSC Szekszárd - Kayseri (török) 88-71 (23-14, 16-23, 23-14, 26-20)

A csoport állása: 1. Szekszárd 4 pont, 2. Győr 3 (155-142), 3. Kayseri 3 (157-160), 4. Prometej 2