• 2024 03 29

A hajráig szoros volt

Nem bírta a végét a Kisvárda

A női kézilabda NB1 egyetlen szombati összecsapásán a Ferencváros végül magabiztosan verte hazai pályán a hajrára elfáradó Kisvárdát.

Villámrajtot vett a Kisvárda, 3-0-lal kezdte a mérkőzést, amihez kellett Behnke első percben történt kiállítása. Már csak azért is, mert mikor letelt a Fradi játékosának büntetése derült ki, hogy a zöld-fehérek egyik legjobb góllövője kényszerült a padra, aki három góllal tért vissza. Ennek köszönhetően fordított, majd egyre inkább elhúzott a hazai csapat. Ennek ellenére a Kisvárda nem adta fel, és az időközben hat gólra nőtt hátrányát háromra faragta a szünetre. A fordulás után a Ferencváros kezdett lendületesebben és növelte előnyét, ám kapusuk Mátéfi Dalma remeklésének köszönhetően látótávolságon belül maradtak a piros mezesek. Legalábbis a hajráig. Ugyanis a végig szoros eredmény - négy gólnál többel a félidő eleje után nem távolodott el a Fradi - a végére 12 gólra nőtt. A hazaiak 25-21 után 9-1-re nyerték a mérkőzés utolsó tíz percét, a teljesen elfáradó Kisvárda így ahelyett, hogy egy remek eredményt ért volna el egy számszerüleg súlyos vereséget szenvedett.

Női Kézilabda NB I
FTC-RAIL CARGO Hungaria – Kisvárda Master Good SE 34–22 (14–11)
Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött. V: Réti, Szedmák
FTC: Bíró 1 – Kovács A. 1, Klujber 5 (3), Kovacsics 3, Behnke 4, Háfra N. 1, Márton 3. Csere: Csiszár-Szekeres, Kisfaludy 1, Bölk 6, Stolle 1, Szucsánszki 1, Malestein 6 (1), Schatzl Nadine, Tóth N. 1. Edző: Elek Gábor
Kisvárda: Mátéfi – Udvardi 2, Dombi K., Karnik 5 (1), Siska 4 (1), Mihállfy 4, Milosevics 2. Csere: Kondásová (kapus), Szabó N. 3 (1), Dombi L. 2, Soltész, Habánková, Zavaczki, Termány, Bacenková. Edző: Bakó Botond

(fotó: fradi.hu)