• 2024 04 24

Megkezdték a buboréktornákat a magyar csapatok a női Európa Kupa keddi napján

Kikapott a DVTK, a Cegléd és a Győr is

Öt magyar csapat négy helyszínen. Így vágott neki a hétnek a magyar női kosárlabda elit.

Az Euroligában a Sopron hétfőn rögtön győzelmet és negyeddöntőbe jutást ünnepelhetett a Bourgesban rendezett buboréktornán. A női Európa Kupában viszont csak kedden kezdődtek a küzdelmek. A csapatok nyolc négyes csoportban küzdenek egymással. A kvartettek első két helyezettje jut be a legjobb 16 közé, ahol már egyenes kieséses rendszerben folytatódnak majd a küzdelmek. A napot a DVTK kezdte Ankarában, a miskolciak azzal a könnyítéssel vághattak neki a tornának, hogy a svéd Umea a játékosainak megfertőződése miatt el sem utazott a törökországi buboréktornára. A DVTK-nak így egy meccset kellene nyernie a továbbjutáshoz, de erre a győzelemre már csak egy lehetősége lesz.

Hiszen a diósgyőri hölgyek a keddi találkozójukon vereséget szenvedtek az  izraeli Ramlától,méghozzá meglehetősen simán, 19 ponttal.A találkozó a harmadik negyedben veszett el, hiszen a félidőben még csak három pont volt az előnye a riválisnak, azonban a harmadik felvonásban egy 12-21-es etap után elvesztek a győzelmi esélyek. Pénteken a házigazda Genclik ellen tehát kötelező a győzelem.

Női kosárlabda Európa Kupa, csoportkör 1. forduló, B csoport (Ankara):
Ramla (izraeli)-Aluinvent DVTK Miskolc 80-61 (16-15, 21-19, 21-12, 22-15)

DVTK: Medgyessy 5/3, Pusztai 9, Aho 2, Hayes 22, Mokango 8/3. Csere: Kányási 5, Kiss A. 4, Vukov 2, Tóth F. 2, Frindt 2. Vezetőedző: Földi Attila.

A Cegléd is Törökországban játszik. A C csoportban Antalyában, a vendéglátó Hatay mellett a szintén török Adana és Szpartak Moszkva ellen lép pályára. Kezdésnek éppen az oroszok ellen kellett volna bravúrt elérni. Érdekesség, hogy a 2016-os kupasorozatban már találkozott a két együttes, akkor a Cegléd mind a kétszer nyert. Azonban az idei találkozó már egészen már forgatókönyvet követett, hiszen az oroszok a félidőben 44-30-ra vezettek. A fordulás után pedig minden egyes pontért meg kellett harcolnia a magyar együttesnek, de amikor az utolsó 10 perc kezdődött, akkor már 10 ponton belülre tudott kerülni a Cegléd. Innen pedig nagy rohanás következett az eredmény után, amelyben már három pontra is csökkent az orosz csapat fórja. De a végére elfogyott az előny, amelyet a Szpartak könyörtelenül ki is használt és 78-61-re győzött.

C csoport (Antalya):
Szpartak Moszkva (orosz)-VBW CEKK Cegléd 78-61 (25-14, 19-16, 11-16, 23-15)

A győri torna első meccsét az Iványi Dalma irányította házigazdák kezdték, a török Kayseri ellen. A Győr jól indította a meccset, hiszen négy ponttal nyerte az első negyedet, de egy percig sem volt esélye leszakítania török riválisát, ami nem az első félidőben, hanem a fordulás után lett igazán nagy baj. Hiszen míg a nagyszünetben 40-38 állt az eredményjelzőn, addig a harmadik felvonásban szinte semmi sem jött össze a zöld mezes hazaiaknak, akik egy 0-12-es etapot produkáltak, ami után a Kayseri nemcsak, hogy fordított, hanem már 11 ponttal vezetett is. A negyedik negyed pedig ugyanebben a szellemben folytatódott, hiszen a török együttes már 20 pontos előnyt épített ki a záró felvonás közepén. Innen a Győr csak zárkózni tudott és végül 14 pontos vereséget szenvedett, a Kayseri 86-72-re győzött.

1. forduló, A csoport (Győr):
Uni Győr MÉLY-ÚT - Kayseri (török) 72-86 (21-17, 19-21, 9-23, 23-25)

A keddi nap egyetlen magyar győzelmét a Szekszárd aratta, amely a győri torna esti meccsén biztosan győzött az ukrán Prometej ellen. Az Atomerőmű már az első perctől vezetett, az szünetben 11 ponttal. A meccs végére pedig sikerült 100 pont fölé kerülni, hiszen a Szekszárd 106-980-ra nyerte a meccsét.

A csoport (Győr): Atomerőmű KSC Szekszárd-Prometej (ukrán) 106-80 (30-24, 30-25, 27-16, 19-15)

A keddtől péntekig tartó csoporttornákról az első két helyezett jut az EK legjobb 16 csapata közé, a nyolcaddöntőket és a negyeddöntőket is buborékokban rendezik meg március 16-18-án.