• 2024 03 28

Ötödik győzelmével negyeddöntős a Sopron a női Euroligában

Győzelem Bourgesban is

A Sopron Basket hétfőn legyőzte az e heti buboréktornának otthont adó francia Bourges-t a női kosárlabda Euroliga ötödik fordulójában, ezzel továbbra is százszázalékos, és csoportgyőztesként jut tovább a negyeddöntőbe.

A kontinentális sorozatban a magyar bajnok négy forduló után százszázalékos teljesítménnyel vezette a D csoportot, ráadásul az NB I-ben mind a 17 mérkőzését megnyerte, így 21 meccs után veretlenül állt az idényben. A decemberi buboréktornának otthont adott zöld-sárgák hétfői ellenfele, a Bourges mindkét eddigi meccsét elvesztette, ezúttal viszont tornarendezőként javíthatott a mérlegén.
A két gárda decemberi, soproni összecsapását Gáspár Dávid együttese nyerte 70-60-ra, amely azóta tovább erősödött a koronavírus okozta szövődményekből felépült Határ Bernadettel. A magyarok dolgát könnyíthette, hogy - mivel decemberben ugyancsak a Novomatic Arénában lejátszották már a Galatasaray elleni két mérkőzésüket is - Bourges-ban csak két találkozó várt rájuk, míg a többieknek egy hét alatt négyszer kell pályára lépniük.
A Sopron és a Bourges versengése több mint két évtizede tart már: az 1999/2000-es szezonban mindkét gárda nyert odahaza, azóta pedig további 21 mérkőzést vívtak egymással, mely során 12 alkalommal a magyarok, kilencszer pedig a franciák ünnepelhettek.
A 24. csata annak a tudatában kezdődött el, hogy - mivel kora este a Galatasaray legyőzte a Landes-t - a soproniak győzelem esetén már biztosan megnyerik a csoportot. Ennek ellenére a házigazdák kapták el jobban a rajtot, 12-6-ra elhúztak, de a nyitónegyedet a szerb Jelena Brooks dudaszós triplájával mégis a Sopron hozta 23-20-ra. A folytatásban egyik csapat sem tudott négy-öt pontnál jobban meglépni, de a magyar bajnok a második negyedben is jól hajrázott, és 41-35-tel vonulhatott el a nagyszünetre. Az olimpiai bronzérmes és Európa-bajnok Brooks - ismertebb nevén Milovanovic - ekkor 14, míg az amerikai-francia Gabby Williams 13 pontnál tartott.
Térfélcsere után a csapatkapitány Fegyverneky Zsófia 11. pontjával 49-40 állt az eredményjelzőn, aztán 12 pontra nőtt a különbség. A túloldalon csak a benini születésű - és az afrikai országban súlylökésben csúcstartó - Isabelle Yacoubou jeleskedett. A 62-49-ről induló zárószakaszban a beleerősítő franciák öt pontra feljöttek, de ennél közelebb már nem tudtak férkőzni riválisukhoz.
A Sopron ötödik sikerével - a pénteki utolsó fordulós meccsének eredményétől függetlenül - bebiztosította csoportgyőzelmét, és az oda-visszavágó rendszerű negyeddöntőben a B csoport másodikjával csatázik majd a négyes döntőbe jutásért.

D csoport, 5. forduló (Bourges):
Bourges (francia)-Sopron Basket 67-74 (20-23, 15-18, 14-21, 18-12)
A magyar csapat pontszerzői: Brooks 19, Fegyverneky 16, Williams 15, Krajisnik 8, Walker 7, January 5, Határ 4

csoport másik mérkőzésén:
Galatasaray (török)-Landes (francia) 89-63 (34-22, 16-11, 25-13, 14-17)

A D csoport állása: 1. Sopron 10 pont/5 mérkőzés, 2. Galatasaray 4/3 (213-202), 3. Landes 4/3 (191-225), 4. Bourges (francia) 3/3