• 2024 04 18

Hazai győzelmek az Erste Ligában

Visszavágott a MAC a Brassónak

Az erdélyi csapatok anyaországi körútján ezúttal a Brassó a Tüskecsarnokban, a Gyergyó Győrben lépett jégre.

Előbbi ugyanezt tette egy nappal korábban is és akkor 2-1-re győzni tudott, így a MAC visszavágásra készült. Ennek szellemében rohamozott a mérkőzés elején és hat perc után Terbócs meg is szerezte a vezetést a hazaiaknak. Ezt az előnyt azonban nem sikerült megtartaniai a kékmezeseknek a dudaszóig, a Brassó közvetlenül a szünet előtt egyenlített. A második harmadot, ha lehet még nagyobb rohamokkal kezdte a MAC és tíz perc alatt kétszer talált be a vendégek kapujába. Ám megint bebizonyosodott, hogy jégkorongban ez nem megnyugtató előny, a harmad vége megint egál volt. Hihetetlenül izgalmas záró játékrészben ismét a hazaiak szerezték meg az előnyt és mivel Terbócs második gólja másfél perccel a mérkőzés vége előtt született, a vendégek nem tudtak harmadzsor is egyenlíteni.

A másik mai mérkőzésen a Titánok győri otthonába a Gyergyó utazott, akik tegnap még a Vasas ellen nyertek shutout-tal. A fehérváriak ellen 0-0-ás első harmad után is megszerezték a vezetést az erdélyiek, ám a hazaiak 41 másodperc alatt fordítottak, így értek a felek a záróharmadba. Ahol a vendégek annak ellenére jelentős nyomás alatt tartották a hazai kaput (16-7 a kapuralövési arány), hogy a büntetéspercek tekintetében is ők voltak a "jobbak", több mint a harmad felét emberhátrányban törtötték (12-4 büntetésperc a vendégek szempontjából). A nyomás 59.07-nél érett be Koskiranta révén, így hosszabbítás következett. Ami csak az előírt játékidő feléig tartott, ugyanis Császár Hunor megszerezte a győzelmet a hazaiaknak, akik így két Csíkszereda elleni nagyarányú vereség után újra győzni tudtak.