• 2024 04 27

Döntőbe jutott a Veszprém a SEHA ligában

A második félidőben fordított a magyar bajnok

A Telekom Veszprém döntőbe jutott a férfi kézilabda SEHA Ligában, miután a sorozat elődöntőjében 28-24-re legyőzte a fehérorosz Meskov Breszt gárdáját a horvátországi Zárában (Zadar) zajló négyes döntő első, pénteki játéknapján.

A Breszt szerezte a mérkőzés első gólját, ám csak a félidő végén vezetett legközelebb. Az első félidő nagy részében a magyar bajnoknál volt az előny, de ez egy gólnál egyszer sem volt több, a fehéroroszok rendre egyenlítettek. A játékrész hajrájában aztán, a Veszprém időkérését követően tudott fordítani a rivális és minimális előnnyel vonulhatott szünetre (12-13). A fordulás után folyamatosan javuló játékkal fordított a Veszprém, majd lassan, de biztosan ellépett a Breszt-től. Negyven perc játék után 18-16 állt az eredményjelzőn a magyarok javára. A remek kapusteljesítmény és a stabillá összeállt védekezés alapozta meg, hogy a mérkőzés hajrájára kialakuljon a végére is megmaradt, négygólos veszprémi vezetés. Győzelmével döntőbe jutott a magyar bajnok és a PPD Zagreb - Vardar mérkőzés győztesével találkozik a trófeáért holnap.