• 2024 04 25

Szerencsés döntetlen Moldéban

Kétgólos előnyt herdált el a Fradi

A Bajnokok Ligája főtáblája a tét a Ferencváros és a norvég Molde kétmeccse párharcának az idei sorozat playoff körében, melynek első összecsapásán az ötven percig remekül játszó magyar csapat végül 3-3-as döntetlent ért el.

A Molde műfüves stadionja az elmúlt tíz európai kupamérkőzésen bevehetetlen maradt, nyolc győzelme mellett kétszer döntetlenre végzett a legjobb norvég csapat hazai pályán. Ezekkel az előjelekkel és egésznapos eső után várták a csapatok a találkozót, ami nem is kezdődhetett volna jobban a tiszta fehérben játszó vendégeknek, hiszen a hetedik percben Botka mérnőki pontosságú beadására Boli érkezett jókor két méterre a norvég kaputól, 0-1. A gyors bekapott gól után nem tudott kibontakozni a hazai gárda, a Ferencváros magabiztosan járatta a labdát a pálya teljes szélességében, többször a felezővonalon. A hazaiak négy próbálkozásukból egyszer sem találták el Dibusz kapuját. A fordulás utáni percekben méginkább távolodott a norvég továbbjutás, ugyanis Botka második gólpasszát Uzuni tette azzá egy védhetetlen fejessel. A Fradi ekkor olyan magabiztos volt, hogy elképzelhetetlennek tűnt, hogy izgalmas lehet még ez a párharc. Aztán a semmiből James fejesével szépítettek a hazaiak és ez a mozzanat felborította az addigi nyugalmas, már-már idilli képet. Mintha rontás került volna a zöld-fehérek játékosaira érthetetlen hibák sorát követték el. Az így vérszemet kapó norvégoknak újabb tíz perc elég volt az egyenlítéshez, egy szemre is tetszetős támadás végén eleresztett Wolff Eikrem kapáslövés nyomán. Érezhető volt, hogy még nagyobb baj lehet ebből, hiszen még csak a 65. percben járt a mérkőzés. Rebrov Sigért behozva próbálta életképessé tenni a megroggyant középpályát, ám ez nem hozott jelentős változást. Olyannyira nem, hogy a 83. percben a vezetést is megszerezte a folyamatosan támadó házigazda, miután Ellingsen fejesét nem érte el Dibusz. A harmadik góljuk után visszaálltak a hazaiak, ami levegőhöz és reményhez juttatta a magyar csapatot. És ez a remény testet is öltött a 87. percben, amikor egy ártatlannak tűnő beadás nyomán a tizenhatos vonalán érte Brynhildsen kezét a labda. A játékvezető azonnal a tizenegyes pontra mutatott, majd a döntését a VAR is "jóvá hagyta", így Haratin higgadsága döntetlenre tudta menteni az egyszer már megnyert, majd fél óra alatt majdnem elvesztett találkozót a Ferencváros számára. Visszavágó jövő kedden, ahol az idegenben rúgott három gól sokat érhet, már csak azért is, mert a Moldén lesz a gólszerzési kényszer.