• 2024 04 19

Vas Kata Blanka és Filutás Viktor a bajnok

Országúti kerékpárosaink az Eb-re hangolódtak a hazai versennyel

Vas Kata Blanka és Filutás Viktor győzelmével zárult az országúti kerékpárosok országos bajnoksága.

Az országúti kerékpáros ob női versenyében a Doltcini-Van Eyck Sport 18 esztendős versenyzője a címvédő Szabó Zsófiát és a pénteki időfutam-ob győztesét, Benkó Barbarát megelőzve győzött. Vas Kata Blanka ezzel nyolc nap alatt második szakágban nyert magyar bajnoki címet: múlt vasárnap hegyikerékpárban győzött. Így remek formában várja a franciaországi országúti Európa-bajnokságot, amelyen szerdán az U23-as mezőnyversenyben fog rajthoz állni.

A férfi viadal távját a szervezőbizottság a rendőrséggel egyeztetve az eredeti 171-ről 153,3 kilométerre rövidítette az előzetesen jelzett zivatarveszély miatt. Ami, ugyan verőfényes napsütésben kezdődött a verseny, kisvártatva meg is érkezett, amihez a Giotti Victoria 23 éves versenyzője alkalmazkodott a legjobban, mögötte másodikként Dina Dániel, harmadikként Fejes Gábor végzett.