• 2024 04 19

Balázs Attila nem jutott döntőbe Rióban!

Félnapos, esőszünettel tarkított meccset vívtak a felek

Maratoni mérkőzés után került négy közé Balázs Attila a riói ATP tenisztornán. Egész héten az eső borzolta a játékosok és a szervezők idegeit, és ez az elődöntőben sem volt másként.

Balázs Attila remek játékának köszönhetően már a legjobb száz közé került a világranglistán. Ezzel már az első forduló után csúcsra ért, ami eddigi karrierjét illet, ám azóta körről körre tovább írja saját történelmét. A döntőbe kerülésért az ATP 128. olasz Gianluca Mager volt az ellenfele, aki Dominic Thiemet búcsúztatta a negyeddöntőben. Az esőszünetekkel tarkított mérkőzésen nem bírtak egymással a felek az első játszmában, rövidítésre maradt a döntés, amit az olasz nyert. Egyik teniszezőnek sem volt biztos pont saját adogatása, break-re break-kel válaszoltak végig a játszma során, és a rövidítésben is. A második szett az ellenkezője volt az elsőnek ebből a szempontból, mindössze egyszer nyert játékot a fogadó, 4-4-nél Balázsnak sikerült ez, majd az egyenlítésért adogatva második játszmalabdáját értékesítette. Harmadik mérkőzésén jött vissza vesztett első játszma után a magyar, és folyamatosan fejlődve próbálta felépíteni győzelmeit. Ezúttal is ez volt a helyzet. Miközben a döntő játszmában Mager küszködve hozta adogatásait, addig Balázs mindössze egy labdamenetet vesztett 2-2-ig. Az ötödik game-ben össze is jött a break a magyarnak. A következő játék meg is hozhatta volna a győzelmet Balázsnak, aki fogcsikorgatva, break pontról nyerte meg adogatását, de nem tudta kihasználni a lélektani előnyt. Mager visszabreak-elt és egyenlített, sőt 5-4-nél már nála volt az előny. Így a pihenő után Balázs nem a győzelemért, hanem a mérkőzésben maradásért adogatott. És a pihenő jól is jött, miután már védekeznie kellett a magyarnak, az olasz meccslabdáját hárítva mentette a játszmát rövidítésre. Aztán a tie break rémálomszerűen kezdődött, 3-0 Magernek, 4-0, 5-0, nem volt ellenszer. 7-2 a vége. Balázs elvesztette az elődöntőt, de így is talán élete versenyén van túl. Várjuk a folytatást...